השנה קצת קשה להסביר בדיוק את סדר מכשירי הביניים ומטה של שאומי (Xiaomi), והנה עכשיו מגיע עוד אחד לישראל כדי להתחרות על לבבות הקונים. הפעם מדובר בהשקה רשמית, מצד המילטון, של Redmi Note 5 שלפי החברה הוא המחליף 'האמיתי' של Redmi Note 4 שהיה לאחד המכשירים הנמכרים בישראל, לפחות לפי היבואנית הרשמית.

Redmi Note 5 הוא מכשיר שוק ביניים מובהק. בדומה ל-Redmi 5 Plus הוא מציע מסך 5.99 אינץ' ביחס היבט של 18:9 עם שוליים שאינם יותר מדי דקיקים, עם גב שמזכיר יותר עיצובים של פעם עם פסי אנטנה רחבים למעלה ולמטה ועם עובי של 8.05 מ"מ.

המסך מציע רזולוציית +FHD בבהירות של 450 ניט ולפי החברה הוא גם מציע מצב שמתאים לצפייה באור שמש, עם תמיכה בהגדרה ידנית של טמפרטורת הצבע ועם תמיכה במצב קריאת לילה.

זהו המכשיר הראשון של שאומי שמגיע עם Snapdragon 636 של קוואלקום (Qualcomm) ששמונה ליבות המערכת שלו פועלות במהירות מרבית של 1.8 גיגה-הרץ, והן עושות את זה לצד השבב הגרפי Adreno 509. המכשיר מגיע עם 4 גיגה-בייט זיכרון עבודה לצד 64 גיגה-בייט זיכרון אחסון מובנה. מגירת הסימים יכולה להכיל שני ננו סים או ננו סים יחיד וכרטיס הרחבת זיכרון בנפח מרבי של 128 גיגה-בייט.

כמו הרוב המכריע של המכשירים שמגיעים לשוק כיום, גם Redmi Note 5 מצויד בשתי מצלמות אחרות, אבל אל תמהרו להתקשר הביתה לספר עליהן: הן מצוידות בחיישנים בגודל של 12 ו-5 מגה-פיקסל עם מפתח צמצם של f/2.0 ו-f/2.2 בהתאמה. אפליקציית הצילום תומכת בצילום וידאו בהילוך איטי ב-120 פריימים/לשנייה באיכות של 720p. וידאו רגיל ניתן לצלם גם ב-1080p אבל בקצב מרבי של 30 פריימים/לשנייה. המצלמה הקדמית מצוידת בחיישן 13 מגה-פיקסל והיא מלווה במבזק משלה. מפתח הצמצם עומד על f/2.0.

קרא עוד:  גוגל לא מחכה למפעילות, תשיק שירות הודעות מתקדם עבור כל משתמשי אנדרואיד

הסוללה של המכשיר מציעה נפח עבודה של 4,000 מילי-אמפר/שעה. המכשיר יימכר בבצעי שחור וזהב, ובהמשך גם בכחול, תמורת 1,249 שקלים.