שאומי הודיעה בחשבון הטוויטר הרשמי שלה כי ב-22 באוגוסט תחשוף, במסגרת אירוע שיערך בעיר ניו-דלהי שבהודו, את Poco F1, מכשיר ראשון במשפחה חדשה של טלפונים חכמים. מדיווחים קודמים בנושא, כמו גם פרסומים של היצרנית הסינית עצמה), עולה שמטרתה של שאומי היא להציע במשפחה זו מכשירים בעל מפרט דומה או זהה לזה של מכשירי הדגל של יצרניות אחרות, במחיר נמוך משמעותית.

המפרט של המכשיר, ששם ההרצה שלו היה Pocophone F1, יכלול את ערכת השבבים Snapdragon 845 של קוואלקום (Qualcomm), מסך בגודל 5.4 אינץ׳, 6 גיגה-בייט זיכרון עבודה ו-64 גיגה-בייט זיכרון אחסון. מערך המצלמות יכלול מצלמת סלפי קדמית ברזולוציה של 20 מגה-פיקסל, וצמד עדשות מאחור ברזולוציה של 15 ו-5 מגה-פיקסל. נפח הסוללה יעמוד על 4,000 מילי-אמפר/שעה, והמכשיר יהנה ממערכת קירור באמצעות נוזל – תכונה שעדיין נחשבת כייחודית למדי, בוודאי במכשירים זולים. הטעינה תהיה באמצעות חיבור USB-C, ויש גם חיבור אוזניות סטנדרטי.

מחירו של Poco F1 צפוי להיות כ-500 דולרים. לא ברור בנוסף האם מדובר במשפחה שהחברה מייעדת לשוק ההודי בלבד בו היא מובילה, כי במקביל יש דיווחים על כך שזה יהיה המכשיר הראשון של שאומי שישווק באופן רשמי גם בארצות הברית.