שאומי (Xiaomi), בהתאם לציפיות, הכריזה באופן רשמי על על Redmi 2 Prime. המכשיר החדש יהיה דומה כמעט בכל ל-Redmi 2 הרגיל שלה, וזה כולל מסך 4.7 אינץ' מתוצרת שארפ (Sharp), מערכת על-שבב Snapdragon 410 ומצלמה אחורית של 8 מגה פיקסל.

אלא שמכשיר ה-Redmi 2 המקורי מכיל 1 ג'יגה-בייט של זיכרון עבודה ו-8 ג'יגה-בייט של נפח אחסון חיצוני, ואילו במכשיר החדש הכפילה שאומי את הזיכרון הפנימי ל-2 ג'יגה-בייט ואת הזיכרון החיצוני ל-16 ג'יגה-בייט. באופן מפתיע למדי, ההפרש במחירים של שני המכשירים הוא זניח במיוחד – ה-Redmi 2 עולה כ-94 דולר, בעוד ה-Prime יעלה 109 דולר. כלומר, בתוספת של כ-60 שקלים בלבד ניתן לרכוש מכשיר עם זיכרון כפול.

בדרך לכבוש את הודו

המכשיר החדש יורכב במפעל סרי סיטי (Sri City) שבהודו, כאשר רוב הרכיבים יובאו מסין, כחלק מההסכם לעודד את הכלכלה המקומית ולהגיע לייצור מלא, כך שהייצור והאריזה יתרחשו בהודו בלבד, ומשם יוצעו לשוק המקומי. הודו נחשבת למדינה בה שוק הסלולר בעל פוטנציאל הגדילה הגדול ביותר, ומלבד שאומי גם סמסונג (Samsung) ו-OnePlus לוטשות עיניים לשוק הנחשב לבין החשובים ביותר כיום.

בשלב הראשון ה-Redmi 2 Prim יהיה זמין בהודו בלבד, אם כי במידה והכל ילך כשורה, לא מן הנמנע ששאומי תבחר להתחיל לשווק את המכשיר החדש גם לשווקים אחרים בעולם.