בהתאם להבטחתה, חשפה היום שאומי (Xiaomi) את ה-Pocophone F1, מכשיר ראשון בסדרה חדשה של טלפונים, שמטרתם להציע ביצועים ברמת מכשיר דגל – במחיר נמוך משמעותית מזה של מתחרים בעלי מפרט דומה. 

Pocophone F1 מצויד במעבד Snapdragon 845 של קוואלקום (Qualcomm), שש או שמונה גיגה-בייט של זיכרון RAM, טכנולוגיית קירור מים LiquidCool המוטמעת בגוף המכשיר, מסך בגודל 6.18 אינץ׳ וברזולוציה של 1080p, וסוללה בנפח מכובד של 4,000 מיליאמפר/שעה. המצלמה הקדמית היא באיכות 20 מגה-פיקסל, ואילו למצלמה האחורית צמד עדשות 12 ו-5 מגה-פיקסל, לצד הבטחות למערכת אינטליגנציה מלאכותית המסוגלת לזהות באופן אוטומטי 25 מצבים שונים (כדוגמת ״צילוף נוף״ או ״צילום אוכל״), ולהתאים את הגדרות המצלמה בהתאם.

את כל זה מציעה שאומי למכירה בהודו, המדינה הראשונה בה ישווק המכשיר באופן רשמי במחיר המתחיל ב-300 דולרים ומגיע עד 419 דולרים לדגם הבכיר והמשוכלל ביותר (8 גיגה-בייט זיכרון, 256 גיגה לאחסון קבצים). מחיר שכזה לא ראינו מאז ה-Nexus 5 או OnePlus הראשון.

כמובן שבמחיר שכזה אין ברירה אלא לקבל פשרות מסוימות ב-Pocophone F1, ובמקרה זה מדובר במארז עשוי פלסטיק במקום מארזי המתכת היוקרתיים של מכשירים יקרים יותר, וזכוכית מסוג Gorilla Glass 3 – בזמן שבדגמים אחרים כבר ניתן למצוא את הדור השישי של הזכוכית המאובטחת.

Pocophone F1 מגיע עם גרסה מיוחדת של ממשק ה-MIUI המכונה MIUI for Poco המתרכז בשינויים סביב מגירת האפליקציות והתאמות לממשק המשתמש. הוא פועל על מערכת הפעלה Android 8.1 Oreo, עם הבטחה לעדכון Pie ברבעון האחרון של השנה וכן עדכוני אבטחה חודשיים.

שאומי טרם הכריזה על תכניותיה לשיווק גלובלי של המכשיר, אך בנציגותה המקומית בישראל, חברת המילטון, כבר מבטיחים כי ה-Poco F1 יגיע לכאן כחלק מההשקה העולמית של המכשיר.

עדכון: המכשיר זמין לרכישה בישראל וגם מעבר לים.

עדכון 2: מחירו של Poco F1 יורד ל-1,669 שקלים

עדכון 3: סקירה: Pocophone F1 – שובר מוסכמות, אבל עם פשרות

Xiaomi Pocophone F1

שאומי חשפה את Pocophone F1, כראשון מתוך סדרת מכשירים שמציעים ביצועים גבוהים במחיר נמוך. כך הוא מגיע עם מסך שגודלו 6.18 אינץ' ברזולוציית 1080p, השבב הוא Snapdragon 845 תוצרת קוואלקום ונפחי הזיכרון משלבים בין 64 עד 256 ג'יגה-בייט אחסון הניתן להרחבה לצד 6 עד 8 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה (RAM). עוד ישנו מערך צילום כפול בגבו שמשלב בין 12 ו-5 מגה-פיקסל ו-20 מגה-פיקסל מקדימה ואלה תומכים גם בבינה מלאכותית. הסוללה בקיבולת 4,000 מיליאמפר/שעה, ישנה טכנולוגיית לקירור נוזלי LiquidCool והוא מריץ אנדרואיד 8.1

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-