ויוו (Vivo) הודיעה היום על שיתוף פעולה עם שיאומי (Xiaomi) ואופו (Oppo), לשם יצירת יכולת להעברת תכנים בין מכשירים בקלות ובמהירות. שיתוף הפעולה זכה לשם Peer-to-Peer Transmission Alliance (ברית התמסורת מאדם-לאדם), והחברות ציינו כי הן פתוחות לצירוף שותפות נוספות.

היכולת המדוברת טרם זכתה לשם, אך כן לפירוט של שיטת הפעולה: מכשירים שיתמכו בה יאפשרו למשתמש לשתף כל סוג תוכן הקיים בטלפון או במחשב, לבצע חיפוש של מכשירים קרובים באמצעות בלוטות' ולאחר צימוד ייצרו המכשירים קישור WiFi Direct לצורך העברת התכנים במהירות של 20 מגה-בייט בשנייה או יותר. כל זאת ללא צורך להעלות ולהוריד את התכנים דרך הרשת ובלי לנתק את המכשירים מהרשת אליהם הם היו מחוברים.

משתמשי iPhone (אייפון) ו-Mac (מק) נהנים מיכולת זהה בשם AirDrop כבר כמעט עשור. בשנה שעברה דווח כי גוגל עובדת על מקבילה ל-Android (אנדרואיד) תחת השם Fast Share, אך בניגוד לציפיות היא לא נכללה בגרסה 10 של מערכת ההפעלה וגוגל מעולם לא אישרה כי היא קיימת.

בינתיים, משתמשים שמעוניינים בהעברת תכנים בין מכשירים בלי להעלות אותם לשירות ענן כזה או אחר נאלצים להשתמש בפתרונות חלקיים כמו Snapdrop ו-ShareDrop, שלא תמיד עובדים כראוי, או להשתמש באפליקציית Files by Google, המאפשרת לעשות זאת מתוך סייר הקבצים.

בהודעה ציינה ויוו כי תחל לשחרר את היכולת למכשיריה החדשים בחודש הבא. עם זאת, מניסוח ההודעה לא ברור לחלוטין האם מדובר במכשירים האחרונים שיצאו או באלה שייצאו מעתה ואילך. שיאומי ואופו טרם סיפקו פרטים על זמינות היכולת במכשיריהן, אך מעורבותה של אופו מבטיחה למעשה את הזמינות לא רק במכשיריה, אלא גם במותגי RealMe ו-OnePlus.