תחשבו לרגע מיהו החבר הכי טוב של הטלפון שלכם. האם זה מגן המסך או הנרתיק? ואולי זה דווקא סוללת גיבוי ניידת? אנחנו יודעים שקצת קשה להחליט בין השניים, אבל אין ספק שסוללת גיבוי חיצונית הפכה למשהו כסטנדרט בתיק. עובדה, כמעט ואין יצרנית קטנה או גדולה שלא השיקה סוללת גיבוי כזו או אחר וזו יכולה, במקרה חירום, להציל אותנו מפני חוסר היכולת לתקשר עם העולם החיצון.

לקחנו למבחן שלוש סוללות שכאלה: הראשונה היא Xiaomi Mi Power Bank המפורסמת עם הספק של 10,400mAh, השנייה היא OnePlus Power Bank בהספק של 10,000mAh והשלישית היא ה-Solo 3 מבית Romoss בהספק של 6,000mAh.

עדכון: כנסו לסקירה המעודכנת >> Xiaomi Mi Power Bank 2 – סוללת גיבוי גדולה ומשתלמת במיוחד

Xiaomi Mi Power Bank

אחת הסוללות היותר פופולריות כיום ברשת היא ה-Mi Power Bank של שאומי. היא נמכרת בשלושה נפחים, כשהגדולה ביותר מציעה 16,000mAh והקטנה 5,000mAh. אנחנו בדקנו את הדגם האמצעי עם 10,400mAh. הסוללה נראית עמידה וחזקה בזכות חיפוי האלומיניום שלה. בנוסף, בחברה מציגים נתונים כי נצילות הסוללה עומדת על 93% – נתון לא רע בכלל המעמיד אותה ביכולת הספק נטו של 9672mAh. בנוסף היא מסוגלת לעבוד בטמפרטורות קיצוניות מינוס 40, בצד אחד, ופלוס 70 מעלות, מצד שני. כמו כן מספרת החברה כי חיבור ה-microUSB עבר בדיקת הוצאה/הכנסה 5,000 פעמים, וחיבור ה-USB נבדק 1,500 פעמים. כמובן שמדובר במשהו שלא יכולנו לבדוק בעצמנו, אך שאומי היא היחידה המציגה נתונים שכאלה.

הסוללה מצוידת בנוריות חיווי לצד כפתור אתחול והיא מופעלת אוטומטית ברגע שמחברים אליה כבל שבקצה השני שלו מחובר מכשיר להטענה. ארבע הנוריות, אגב, נדלקות משום מה ומהבהבות כולן יחד בזמן ההטענה, ונכבות בהתאם למצב הסוללה. יציאת ה-USB הבודדת מסוגלת להטעין בזרם מרבי של 2 אמפר, כאשר לצידה נמצאת כניסת ה-microUSB להטענה. לנו לקח כ-5 שעות לערך לסיום הטענה מלאה במטען מהיר. היא מעט כבדה יותר – שוקלת 250 גרם – ויש לה חסרון על האחרות בכך שהיא מצוידת ביציאת USB בודדת, אבל המחיר כרגיל משתלם.

קרא עוד:  לקראת ההכרזה: שאומי חושפת פרטים נוספים על Mi 10, יושק בברצלונה

בהטענת מכשיר Meizu MX4 לקח 57 דקות כדי להגיע ל-50% טעינה ושעה ו-55 דקות ל-90%.

המחיר: 117 שקל עם אחריות לשנה דרך eBay

OnePlus-Power-Bank

OnePlus Power Bank

הסוללה של OnePlus היא הארוכה מהשלושה, 14.3 ס"מ אורכה, אך גם הדקה ביותר, 1.6 ס"מ. לדעתנו, היא גם המעוצבת ביותר. היא מציעה הספק של 10,000mAh במשקל של 222 גרם, עם נצילות הנמוכה ביותר בין השלוש שהעמדנו לבדיקה: 81% (שהם 8100mAh). איכות הגימור טובה, אם כי לא ברמה של הסוללה מבית שאומי כי בכל זאת מדובר עדיין בפלסטיק. לא שאנחנו דורשים יותר. לסוללה אין כפתור הפעלה, אלא היא נדלקת אוטומטית כאשר מזהה חיבור לצרכן ומבין נוריות החיווי, ארבע במספר, אחת מהבהבת בהתאם למצב הסוללה.

יתרונה על זו של שאומי הוא ביציאת USB נוספת, ושתי היציאות תומכות בהטענה מהירה של 2 אמפר, כך שניתן להטעין, במקרה הצורך, שני מכשירים בו זמנית. משום מה, גם לאחר שהטלפון סיים הטענה, שעה לאחר מכן עדיין הסוללה המשיכה לכאורה להטעין ולא התכבתה אוטומטית. באתר החברה מצוין שיש הגנה כנגד טעינת יתר, מתח גבוה ועמידה בתנאים קיצוניים, ואלו דברים חשובים ביותר כאשר אנו נושאים עימנו סוללה בתיק בימי הקיץ החמים. בבדיקה שלנו, ה-Meizu MX4 נטען ל-50% ב-55 דקות, ול-90% בשעה ו-43 דקות.

המחיר: 120 שקל דרך eBayRomoss-Solo-3

Romoss Solo 3

יצרנית הסוללות הסינית היא מותג הנמכר בארץ מזה זמן מה. ה-Solo 3 היא סוללה קטנה וקומפקטית – שוקלת 193 גרם – ומציעה הספק של 6,000mAh המספיק לפעמיים הטענה של טלפון ממוצע. יש לה כפתור הפעלה, וכאן בניגוד ליתר הסוללות שבדקנו נדרשנו ללחוץ עליו כדי להפעילה. לא מצאנו בזה יתרון כלשהו ואולי אף חסרון. כמו כן גילינו כי הסוללה לא מסוגלת להטעין התקנים הדורשים הספק נמוך יותר כמו לדוגמה דיבורית אלחוטית.

קרא עוד:  סקולקנדי השיקה בישראל שבעה דגמי אוזניות חדשים, בהם גם TWS מעוצבות

יש שתי יציאות USB להטענה בו זמנית של שני התקנים, אחת היא להטענה מהירה והשנייה הטענה סטנדרטית (500mAh), ובהשוואה שערכנו, היא גם מטעינה מהר יותר – 50% הטענה ב-52 דקות ו-90% בשעה ו-40 דקות. היא גם מבטיחה נצילות של 85%, הגנה כנגד מתח יתר, הטענת יתר וטמפרטורה קיצונית, והיא מכבה את עצמה אוטומטית כאשר ההטענה מסתיימת. השתמשנו בה לאורך תקופה והיא בהחלט עושה את העבודה.

המחיר: 120 שקל עם אחריות לשנה (Zap)

ומי בחרנו?

סוללת עזר כגיבוי חירום ללא ספק אביזר חובה, וכפי שלמדנו להכיר, ההספק הוא לא המדד היחיד לבחירת הסוללה הנכונה. עמידות כנגד הטענת יתר, קפיצות מתח והגנה בטמפרטורה גבוהה חשובים לא פחות ואף יותר מכך כאשר אנחנו מחברים אליו את הגאדג'טים היקרים שלנו, וזה הסיבה מדוע אנחנו חושבים שאין להסתפק בסוללות חירום פשוטות וזולות. מבין השלוש שבדקנו בחרנו ב-Xiaomi Mi Power Bank. אמנם היינו רוצים לראות יציאת USB נוספת, אך שאר המאפיינים כמו איכות הסוללה, הגימור והגנות היתר נותנים תמורה מצוינת למחיר.