סדרת מכשירי ה-Mi Mix של שאומי (Xiaomi) הפכה בעבור החברה לא רק לסדרה של מכשירי דגל, אלא גם לזירת ניסוי מתקדמת לרעיונות עיצוביים חדשניים. לאחר ששני הדגמים הקודמים הובילו ולקחו עד הקצה את תפיסת המסך נטול השוליים, מאמץ ה-Mi Mix 3 סגנון חדש שאמור לתפוס תאוצה: מצלמות הסלפי שולבו בתוך מנגנון החלקה מכני, ומוסתרות למעשה מאחורי המסך בזמן שלא משתמשים בהם. עיצוב זה הביא לדברי החברה ליחס מסך/גוף מרשים של 93.4%, הגבוה ביותר עד כה.

Xiaomi Mi Mix 3.

המצלמות עצמן מצוידות בחיישני 24 ו-2 מגה-פיקסל, לצורך צילום תמונות איכותיות ויצירת אפקט וטשטוש הרקע. מאחור מצויד המכשיר בצמד מצלמות ברזולוציה של 12 מגה-פיקסל, כאשר אחת מהן היא עדשת טלפוטו לצילומי תקריב. בשאומי בטוחים כל כך ביכולות המצלמה, עד שאפשרו לאתר DxOMark לבחון את ביצועיה מראש: היא זכתה במבחן לציון של 103 נקודות, זהה לזה של כמה ממכשירי הדגל המובילים בשוק כדוגמת ה-Galaxy Note 9, אך נמוך משל ה-iPhone XS וה-P20 Pro של וואווי (Huawei).

יתר המפרט כולל את ערכת השבבים Snapdragon 845 של קוואלקום (Qualcomm), עד 10 גיגה-בייט זיכרון עבודה, 128 או 256 גיגה-בייט לאחסון קבצים, וסוללה בנפח 3,200 מיליאמפר/שעה. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד בגרסה 9 שמעליה ממשק ה-MIUI בגרסתו העדכנית. סורק טביעות האצבע שולב בצידו האחורי של המכשיר ולא תחת המסך, כמו בחלק ממכשירי הדגל האחרים, אולם יש לזכור כי ה-Mi Mix 3 הוא מכשיר זול יחסית לקטגוריה ומחירו בסין מתחיל ב-475 דולרים – כולל מטען אלחוטי בחבילה.

אף אחד מדגמי ה-Mi Mix 3 איננו כולל חיבור דור חמישי, אולם שאומי מבטיחה כי תשיק דגם התומך בטכנולוגיה כבר בתחילת השנה הבאה.

עדכון: מי שרוצה להיות בין הראשונים, מכירה מוקדמת במחיר של 649.99 דולרים.