שאומי (Xiaomi) החליטה להגיב לאירוע הכרזת האייפונים של אפל (Apple) שנערך בשבוע שעבר באופן ייחודי: החברה הכריזה בשוק הסיני על שלוש חבילות מוצרים שונות הקרויות על שם מכשירי האייפון החדשים: XR, XS ו-XS Max. מחירן זהה לזה של מכשירי האייפון על שמן הן נקראות, אולם כל חבילה כוללת הרבה יותר ממכשיר טלפון חכם.

חבילת ה-XR, שתימכר תמורת כ-946 דולרים, כוללת מכשיר טלפון מסוג Mi 8 SE במפרט המתקדם והיקר ביותר (6 גיגה-בייט זיכרון עבודה ו-128 גיגה-בייט לאחסון קבצים), מחשב נייד מסוג Mi Notebook Air בעל מסך בגודל 12.5 אינץ׳ ו-8 גיגה-בייט RAM, את רצועת הכושר Mi Band 3 ואוזניות בלוטות׳ אלחוטיות. חבילת ה-XS, שמחירה 1266 דולרים, כוללת טלפון מסוג Mi Mix 2S, את מחשב ה-Mi Notebook Air בדגם הכולל מסך 13.3 אינץ׳, וגם את רצועת הכושר והאוזניות.

החבילה היקרה ביותר, XS Max, כוללת במחיר של 1397 דולרים את ה-Mi 8, מחשב Mi Notebook Pro, רצועת הכושר Mi Band 3 ואוזניות ״צוואר״ אלחוטיות.

מטרת כל אחת מהחבילות היא להדגיש את הערך הרב של מוצרי שאומי ותמחורם הנוח יחסית – בהשוואה למחירו של מכשיר אייפון בודד. נכון לרגע זה, אין לחברה תכנית להשיק אותן מחוץ לסין.