תחום הרחפנים אינו זר לשאומי (Xiaomi), אשר כבר הצליחה לגעת בפסגה עם Mi Drone. למרות כי הוא משלב בתוכו את מירב הטכנולוגיות, עבור רוב הלקוחות של שאומי הרחפן נחשב ליקר מידי עבורם, לכן אין זה מפתיע כי החברה השיקה לאחרונה את MiTu, רחפן קטן המנסה להתחרות בתחום של הרחפנים המוזלים.

Xiaomi MiTu הוא רחפן מסוג Quadcopter המציג מאפיינים דומים למדי ל-Tello של DJI, שגם הוא בעל מידות קטנות וקומפקטיות למדי. הרחפן מסוגל לשמור על מקומו ולייצב את עצמו, כך הוא מותאם לטיסה בתוך הבית ובחללים קטנים.

הסוללה של MiTu מספיקה לעד 10 דקות של שימוש והוא מסוגל לפעול עד למרחק של 100 מטר. הרחפן נשלט באמצעות הטלפון דרך אפליקציה לאנדרואיד או iOS (שבינתיים תומכת רק בסינית), אבל ניתן גם לשלוט בו דרך בקר בחיבור Bluetooth. ישנה מצלמה קדמית 2 מגה-פיקסל המסוגלת לצלם וידאו ב-720p ולהזרים היישר לטלפון החכם או לזיכרון המובנה בנפח 4 גיגה-בייט.

שאומי הוסיפה ב-MiTu גם מצב משחק המכונה “battle mode”, המאפשר לשני שחקנים או יותר "לירות לייזר" אינפרא-אדום אחד על השני במטרה לפגוע ו"להפיל" את היריב. הכל כמובן באופן וירטואלי ומתנהל דרך האפליקציה בטלפון בזמן אמת.

בהשוואה ל-Mi Drone שנמכר ב-469 דולרים, ה-MiTu זול בהרבה ומחירו 69 דולרים בלבד, שהם כ-250 שקלים.