כשנה אחרי שהציגה את Mi Robot Vacuum, השואב האבק הרובוטי הפופולרי שלה, שאומי (Xiaomi) חשפה את הדור השני – Mi Robot Vacuum 2 שהפעם לא רק שואב את האבק אלא הוא גם מסוגל לשטוף אחריו במקביל.

מבחינה חיצונית, Mi Robot Vacuum 2 החדש מזכיר מאוד את קודמו וגם הוא מיוצר על ידי חברת Roborock שעובדת בשיתוף פעולה עם שאומי. צורתו עגולה ומצויד במערכת מונחה לייזר (LDS) בטכנולוגיית הניווט SLAM. זה בעיקר אומר כי הרובוט מסוגל למפות את כל הבית תוך כדי תנועה והוא יודע במדויק אם פספס נקודה.

השינוי העיקרי ב-Mi Robot Vacuum 2 הוא בתוספת של מיכל מים אשר יאפשר לשואב לשטוף במקביל לשאיבה. בניגוד למוצרים אחרים המשלבים יכולות שטיפה, הפתרון של שאומי משלב בין השניים ומאפשר שתי פעולות בו זמנית. בשל כך מלבד מיכל איסוף האבק המקורי נוסף מיכל מים אותו ממלאים במים בנפרד ללא צורך בשימוש של חומרי ניקוי. פעולת השטיפה, או ליתר דיוק ניגוב הרצפה במטלית לחה, מספיקה לעבודה של כ-45 עד 60 דקות הפעלה, שזה שווה ערך לכ-50 מטר-מרובע.

עוד מציע הדור השני גם עוצמת שאיבה חזקה יותר. 2000Pa לעומת 1800Pa בדור הקודם. הוא גם מסוגל לעלות על מכשולים בגובה של 2 ס"מ וכן ניתן לתפעלו בפקודות קוליות, זאת בנוסף לאפשרויות הניהול הרבות דרך אפליקציית Mi Home. הסוללה המובנית בעלת הספק של 5200 מילי-אמפר/שעה מספקת עד שעתיים וחצי של עבודת שאיבה.

Mi Robot Vacuum 2 מוצע למכירה מוקדמת ב-399.99 דולר ובישראל במחיר של 1,699 שקלים. את מחיר הדור הקודם הוזילה חברה ל-300 דולר ובמבצעים אפשר למצוא אותו גם בפחות מכך. עוד על השואב של שאומי בביקורת המלאה שלנו.

עדכון: מה חשבנו על S50 Mi Robot 2? הדור השני שם שוטף בביקורת המלאה!

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.