מצלמת הרכב של שאומי (Xiaomi) היא אחת מבין הפופולריות והמוכרות ביותר בתחום. לאחרונה השיקה החברה את הדור החדש תחת מותג המוצרים החכמים Mijia (מיגי'ה). המצלמה החדשה מציעה איכות תמונה טובה יותר במחיר אטרקטיבי, אבל גם עם חיסרון אחד בולט.

קטנה, אך איכותית

Mijia Dashcam מעט קטנה יותר מאחותה מהדור הקודם. היא מצוידת בחיישן IMX323 מבית סוני (Sony) המספק לה יכולת צילום באיכות Full HD בקצב של 60 פריימים/שנייה, מפתח צמצם f/1.8 וזווית צילום רחבה של 160 מעלות. לדברי החברה החיישן רגיש מאוד לאור כך שגם בלילה הוידאו יוצג באיכות טובה מאוד.

היכולות של המצלמה החדשה דומות לדור הקודם. זה אומר חיבור למצלמה באמצעות אפליקציית Mi Home בטלפון הנייד, צילום מחזורי ורציף בזמן הנהיגה, וכיבוי באופן אוטומטי ביציאה מהרכב. יש לה גם מערכת חיישני תנועה המזהה בלימת חירום או חלילה תאונה, והיא שומרת על ההקלטה האחרונה בקובץ נפרד כדי שלא יימחק בטעות.

לדוברי סינית

למצלמה מסך שגודלו 3 אינץ'. כדי לתפעל אותה משתמשים בכפתורי המגע שבחלק התחתון. ניתן גם לשנות הגדרות דרך האפליקציה וכן להוריד את הסרטונים ישירות לטלפון. עם זאת, החיסרון הכי גדול שלה הוא שכל התפריטים במצלמה וגם ביישום הם בסינית בלבד. כדי להתגבר על הבעיה נעזרנו בסרטונים ובצילומי המסך שקיימים ברשת, ורק בזכות העובדה שבסופו של דבר הספיק לנו להגדיר אותה בפעם הראשונה, ולא נדרשנו לשנות את ההגדרות שוב, איך שהוא הצלחנו להתמודד עם זה.

קרא עוד:  סקירה: חודשיים עם OnePlus 7 - קטן יותר, מהנה לא פחות

מבדיקה שעשינו מצאנו כי איכות התמונה של Mijia Dashcam טובה מאוד. בדגימות שביצענו במהלך היום והן במהלך הלילה האיכות הייתה מצוינת ונראו כל הפרטים כולל מספרי רישוי. הזווית הרחבה של החיישן מאפשר צילום של שלושה נתיבים, כך שכל מה שמתרחש על הכביש נקלט בצילום.

המצלמה מגיעה עם ערכת אביזרים מלאה הכוללת גם מטען לרכב עם שתי יציאות USB, כבל ארוך לטעינה, מתאם לחיבור לשמשה ומדבקה רחבה להצמדה לחלון.

מחירה של Mijia Dashcam הוא 40 דולרים, זול בכ-20 דולרים בהשוואה לדור הקודם.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.