שאומי (Xiaomi) משדרגת את השואב הרובוטי שלה שהושק לראשונה ב-2016 וחולל מהפכה בתחום, עם Xiaomi Mijia 1S המציע שיפור משמעותי בעוצמת השאיבה ויכולות הניווט לצד אפשרויות נוספות.

שלא כמו השואב הרובוטי Roborock Mi Robot S50, ה-Mijia 1S מושק תחת שמה של שאומי ולכן הוא מהווה המשך ישיר לשואב הראשון של החברה. מערך הניווט שלו מבוסס הלייזר (LDS) שודרג, וכי הוא משלב כעת חיישן וויזואלי נוסף, מצלמה הממוקמת בחלק העליון לצורך לסריקה ומיפוי ברור יותר של הסביבה. באמצעות חיישן ה-Mijia 1S כולל כעת גם בינה מלאכותית עם זיהוי תמונה, כך השואב הרובוטי יודע לזהות כניסה לחדר (ולא סתם פתח) לפי הדלת, מה שיפחית את התנועה המיותרת ב-20%.

Image result for Mijia robot vacuum 1S

גם עוצמת השאיבה הוגדלה ל-2,000Pa (לעומת 1,800Pa) וכן מהירות התנועה שלו שופרה. הסוללה בעלת קיבולת של 5,200 מיליאמפר/שעה, המספיק לניקיון של שעתיים רצופות. עם זאת, אין Mijia 1S יכולת של שטיפה כפי שקיים בדגם של Roborock, ולכן גם מערך הניקוי שלו נותר זהה.

שאר המפרט כולל יכולת ניווט חכמה בטכנולוגיית SLAM, גישה וניהול מאפליקציית Mi Home כולל הפעלה מרחוק וקביעת תזמונים, יכולת עבודה גם בבתים גדולים וחזרה אוטומטית לעמדת הטעינה.

מחירו של השואב הרובוטי Mijia 1S הוא 349.99 דולרים, שהם כ-1,230 שקלים

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.