לתחום מוצרי רשתות ה-Mesh הצטרפה לאחרונה גם שאומי (Xiaomi), עם מוצר ראשון מתוצרתה ה-Mi Router Mesh. נתב חכם היוצר רשת אחודה בבית וכרגיל, המחיר שלה נמוך משמעותית מהמתחרים.

Xiaomi Mi Router Mesh החדש מבטיח פריסה של 300 מטרים מעוקבים באמצעות שתי תחנות קצה המחוברות אחת לשנייה באופן אלחוטי או בחיבור חוטי. הן מסוגלות לספק מהירות עבודה מקסימלית של 2600 מגה-ביט בשנייה והן תומכות בקישוריות WiFi 802.11ac וכן MU-MIMO. לכל אחת מהתחנות 3 חיבורי רשת קווי 1 גיגה-ביט והניהול כולו מתבצע דרך אפליקציה.

network port

טכנולוגיית Mesh כבר הפכה לנפוצה יותר לאחרונה, כאשר יצרניות תקשורת השיקו שורה של מוצרים שונים. למי שאינו מכיר, מדובר בשימוש של מספר תחנות תקשורת הפזורות בבית המספקות יחדיו רשת אחת בפריסה רחבה וביצועים גבוהים, זאת במקום השימוש בנתב בודד. לא צריך יותר לעבור בין רשתות אלחוטיות או בין 2.4 ל-5 גיגה-הרץ שכן הנתב עושה זאת בעצמו ומסוגל לזהות את ההתקן המחובר ומהי התחנה הכי קרובה אליו.

מחירו של Mi Router Mesh הוא 175 דולרים, כ-630 שקלים (לפני מע"מ). מדובר במחיר זול בהשוואה לפתרונות Mesh אחרים של היצרניות הגדולות, והיחיד שזול ממנו הוא Tenda Nova MW6 הנחשב לפופולרי ומומלץ.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.