כבר למדנו כי בשוק הסלולר של השנים האחרונות קשה מאוד לחדש ולעיתים גם לא ממש צריך. אז כדי לרענן דגמים קיימים, חברות נוהגות להוסיף אות או מילה כדי להצביע על שדרוג בלבד ולא שינוי רחב. כך זה גם במקרה של Mi Mix 2S, המכשיר שמחליף את ה-Mi Mix 2 – לא בכדי בחרה החברה להוסיף את ה-S לשם המכשיר, ולא לקרוא לו Mi Mix 3, לדוגמה. אז מה יש לו להציע מלבד מסך מקצה לקצה? בדקנו

Mi Mix 2S – מה נשתנה?

מבחינה חיצונית, לפחות בחלקו הקדמי, Mi Mix 2S נראה בדיוק כמו המכשיר שהוא החליף, וזה אומר בלי מגרעת ועם מסך שמאוד קרוב למסך נקי לחלוטין. הוא לטעמנו עדיין אחד היפים בשוק, אם לא היפה ביותר. השינוי הבולט ביותר הוא מאחור – במקום מצלמה אחת של 12 מגה-פיקסל שיושבת באמצע מעל חיישן טביעות האצבע, יש עכשיו שתי מצלמות של 12 מגה-פיקסל, שנמצאות אחת מעל השנייה, צמודות לצד השמאלי, ובפנים שודרגה המערכת על-שבב מ-Snapdragon 835 ל-Snapdragon 845.

המסך הוא בגודל 5.99 אינץ' ביחס 18:9 ונותר לדאבוננו ברזולוציית +Full HD. כן הוא עדיין נראה טוב, כאשר הצבעוניות של מערכת ה-MIUI של שאומי מבליטה את הצבעים היפים, למרות כי מדובר בסופו של דבר במסך LCD ולא OLED כפי שהיינו רוצים לראות. המסגרת נותרה דקיקה, כאשר רק בחלק התחתון נותר אזור עבה יחסית, בו נמצאת מצלמת הסלפי במיקום מוזר משהו ולא כל כך נוח לשימוש.

אם נסכם את השורה התחתונה בעיצוב, אין ספק שצמד המצלמות מאחור הן השיפור העיקרי שמציע הטלפון הנהדר הזה על פני קודמו. זו התכונה האחת שהופכת אותו למכשיר דגל אמיתי ולא רק בשם. כזה שיכול להתחרות במידה כזו או אחרת עם מכשירי הצמרת של היצרניות המתמודדות על מיקום בעשירייה הראשונה בעולם. אפשר אף להעריך שלמעשה מדובר בהבנה של שאומי שהיא עשתה טעות ב-Mi Mix 2, בו הסתפקה במצלמה אחת מאוד בינונית, שפגמה באיכות הכללית של המכשיר, ואף לאכזבה מסוימת ממנו.

עוברת ל-Snapdragon 845

אבל יש עוד ליכולות Mi Mix 2S מלבד הצילום. כפי שהזכרנו, שאומי החליפה את המערכת על-שבב ל-Snapdragon 845. רוב מכשירי הדגל בשוק האנדרואיד מבוססים על המערכת על-שבב הזו, שנחשבת לחזקה ביותר בשוק, זאת מלבד סמסונג (Samsung), במכשירי הדגל שלה לרוב העולם, להוציא ארצות הברית, ו-וואווי (Huawei) – אשר משתמשות בעבור מכשירי הדגל שלהן במעבדים מתוצרתן.

קרא עוד:  מקדימה את לוח הזמנים? וואווי התחילה לעדכן את Mate 20 Pro ל-EMUI 10

התוצאה היא שלא רק ש-Mi Mix 2S השווה את איכות הביצועים שלו לאלו שמציעים טלפוני הדגל של היצרניות האחרות, הוא גם עקף אותן בסיבוב – לפחות לפי התוצאות של המבחנים הסינתטיים, ובכל העיקריים שלהם, הוא התבסס היטב במקום הראשון, כולל במבחן הנחשב מכולם של אנטוטו (Antutu) עם 269,530 נקודות. זו תוצאה גבוה במעט יותר מאשר שקיבלנו על OnePlus 6. יכול להיות שמעבר לפינה כבר ממתין המנצח הבא, אבל נכון לכתיבת שורות אלו, המכשיר יותר ממרשים גם בהיבט הזה.

עוד במפרט של Mi Mix 2S הוא זיכרון עבודה של 6 גיגה-בייט לצד אחסון של 128 או 256 גיגה-בייט. יש גם דגם של 8/256 גיגה-בייט, אבל לא זה שנמצא אצלנו בבדיקה. חסרון קל הוא כי אין אפשרות להרחיב בכרטיס זיכרון, כך שימוש כבד בתוכן מדיה או צילומי וידאו כבדים יכולים למלא בקלות את המקום.

מערכת ההפעלה של שאומי מגיעה כאן בגרסת MIUI 9.5, המבוססת על גרסת האנדרואיד 8.0. המערכת מגיעה עם עברית ותומך ביישור מימין לשמאל היישר מהמפעל. כפי שכבר ציינו קודם לכן, העבודה עם המכשיר הפתיעה אותנו בכל לחיצה וכי המערכת מגיבה היטב ובזריזות מרשימה.

יש בכל זאת היבט אחד שקצת הרשים פחות, וזה זמן הסוללה של המכשיר. הסוללה היא בגודל של 3,400 מילי-אמפר/שעה וגם כאן יש חידוש: זה המכשיר הראשון של שאומי שתומך בטעינה אלחוטית בתקן Qi, וזאת במקביל לתמיכה בטעינה מהירה באמצעות מחבר ה-USB Type-C לפי תקן Quick Charge 3.0.

עם זאת, בבדיקות שלנו באמצעות אפליקציית PCmark, בהן המכשיר מתופעל באופן רציף עם Wi-Fi פעיל ועם מסך הדלוק כל הזמן, וברמת בהירות שמאפשרת קריאה ברורה של טקסט על המסך, הוא לא הצליח להגיע ל-7 שעות. מצד אחד זה אמנם אומר שבשימושים רגילים לא תהיה לו בעיה להתמודד עם יום עבודה ואף יותר, אבל מצד שני, כבר התרגלנו למכשירים שמספקים גם 10 שעות עבודה ויותר במבחן הזה.

בתחום האודיו היינו שמחים לראות שיפור. עדיין נותר רמקול בודד, אין ניצול של חיבור ה-USB-C כדי להפיק צליל איכותי יותר זאת בזמן שיציאת האוזניות הוסרה. כן מגיע בערכה מתאם לחיבור 3.5 מ"מ.

מצלמה כפולה

עצם העובדה שיש שתי מצלמות מאחור לא מבטיחה איכות, אבל במקרה של מצלמות ה-Mi Mix 2S הן מלוות במייצב תמונה אופטי על ארבעת צירי התנועה ועם תמיכה מלאה ב-HDR. המערך כולל חיישן 12 מגה-פיקסל, כאשר הראשית מבוססת על IMX363 של סוני (Sony) ומציעה מפתח של f/1.8 ואילו השנייה מבוססת על חיישן S5K3M3 של סמסונג (Samsung) עם מפתח f/2.4 אבל עם זום אופטי x2.

קרא עוד:  מסע הרענון נמשך: סמסונג השיקה את Galaxy A20s

נכון, אין כאן שום דבר חדש שלא ניתן היה לפגוש כבר לפני בחברות אחרות, ובהחלט מדובר בהיבט של המצלמות בחברה שרודפת אחרי השוק ולא ממציאה אותו, אבל הכל משתלב ביחד באופן יוצא מן הכלל במכשיר המסוים, והתמונות שיוצאות ממנו פשוט נהדרות, אפילו במצב צילום אוטומטי, עם או בלי HDR, וגם בתנאי תאורה יחסית, שבהם בכדי להפיק תמונות איכותיות יש בדרך כלל צורך במצלמה מקצועית. למעשה, בעת צילום במצב HDR פעיל, התמונות שצולמו היו אפילו טובות וחדות יותר ממה שהמציאות עצמה הציעה לעיניים. איטיות מסוימת בעת תפעול זום דיגיטלי וקצת במעבר בין צילום ב-HDR אחד למשנהו הן אולי החולשות היחידות של המצלמות, ובאופן מאוד מאוד יחסי.

Xiaomi Mi Mix 2S

שינוי נוסף ב-Mi Mix 2S הוא ביכולת של המצלמה לזהות עצמים המצולמים. כך בהתאם לטרנד הבינה המלאכותית הקיים במגוון מכשירים כמו LG G7 ThinQ או Huawei P20, המשתמש יכול לבחור האם להיעזר בה בזמן הצילום, או לא, על ידי לחיצה על הצלמית AI בתפריט העליון באפליקציית המצלמה.

הבינה המלאכותית באה לידי ביטוי בכך שהאפליקציה אמורה לזהות באופן אוטומטי את תרחיש הצילום ולשנות את הגדרות הצילום באופן אוטומטי, מניגודיות ובהירות עד זמן חשיפה, וזאת כדי לנסות להפיק תמונות מקצועיות ואיכותיות יותר מבלי שהמשתמש יהיה צריך לגשת להגדרות ידניות.

בזמן הבדיקות שלנו האפליקציה הצליחה לזהות אנשים, צמחייה כללית, פרחים, שמיים, חתולים (כולל ציור של נמר!), בניינים ומבנים אחרים וגם מכוניות. פשוט מכוונים את המצלמות לאחד האובייקטים המוזכרים לעיל, רואים כיצד הצלמית משתנה בהתאם, ומצלמים. גם בלי זה, האיכות של התוצאות מספקת ויותר, כאמור לעיל.

בשורה התחתונה

המכשיר בתצורה של 6 גיגה-בייט זיכרון עבודה ו-64 גיגה-בייט זיכרון אחסון מובנה. המחיר שלו, כ-1,750 שקלים לפני מע"מ והגיע לבדיקה מהאתר GearBest. זהו הוא עוד יתרון יחסי לעומת מכשירים דומים אחרים בשוק, ומבחינת תמורה הוא נותן תחרות יפה מאוד ל-OnePlus 6. במחיר כזה, בהחלט מדובר במכשיר מנצח למרות הפגמים שציינו.