אין ספק שהדבר הכי בולט ב-Mi Max 3 הוא המסך. שאומי (Xiaomi) הצליחה לשלב בגוף שכמעט זהה לחלוטין בגודלו לטלפון הענק הקודם שלה, Mi Max 2, מסך בגודל 6.9 אינץ'. זה הרבה, זה המון, אבל מי שכבר התרגל למכשירי הענק של החברה לא ממש ירגיש הבדל בגודל הפיזי, כאמור, כי הוא כמעט ולא קיים.

השינוי המשמעותי יותר נמצא דווקא מאחור. Mi Max 2 ספג הרבה ביקורת בגין המצלמה שלו, ובצדק. נראה אז היה ששאומי כאילו זרקה ברגע האחרון איזושהי מצלמה שהייתה לה במלאי, העיקר שיהיה בו מצלמה. אז עכשיו היא שיפרה את המצב עם מפתח צמצם טוב יותר למצלמה העיקרית, עם מצלמה שנייה שמספקת את אפקט העומק המבוקש כיום, וגם שיפרה במקצת את המצלמה מקדימה.

תוסיפו לזה גם שיפור של המערכת על שבב, והנה אכן על פניו נראה Mi Max 3 כמציע שדרוג רציני לעומת קודמו. אבל עד כמה? האם זה אומר שמדובר בשדרוג כדאי? האם זה אומר שהגיע הזמן להתנסות עם מכשיר שמציע מסך גדול באמת – כשבכל דור ודור אנו מספרים על גודל גדול אחר?

הקופסה של Mi Max 3

פחות מ-2 מ"מ זה כמעט חצי אינץ'

ההבדל בין ה-Mi Max 2 לאח הטרי שלו, מבחינת אורך, הוא בסך הכל 2.1 מ”מ לרעת ה-Mi Max 3. אבל זה כמעט ולא מורגש בעין, בעיקר במכשיר בצבע שחור, וגם ממש לא שמחזיקים את המכשירים ביד – 176.2 מ”מ לעומת 174.1 מ”מ, כשהמכשיר החדש צר יותר עם 87.4 מ”מ לעומת 88.7 מ”מ. העובי של Mi Max 3 אמנם עלה ל-8 מ”מ מ-7.6 מ”מ, אבל בשורה התחתונה מבחינת אחיזה אין כל שינוי בהרגשה ובחוויה.

אבל כאמור בהפרש כזה קטן צמח המסך מ-6.44 אינץ' ל-6.9 אינץ’ וזה הפרש עצום אם תחשבו על זה. מה שהשתנה כמובן הוא שהשוליים הצטמצמו והשטח שהוקדש ב-Mi Max 2 כדי לספק מקום לכפתורים הפיזיים מוזער כמעט לחלוטין במכשיר החדש והושאר מקום רק עבור מחבר הטעינה , כשגם למעלה צמצום מסוים באיזור שמוקדש למצלמה הקדמית וחיישן האינפרא-אדום. זה גם הוביל לכך שיחס המסך לגוף צמח מ-74% ל-79.8% – וכן זה עדיין לא ממש מדהים לעומת מכשירים אחרים בשוק. יש גם יותר פיקסלים כמובן כי יחס ההיבט צמח מ-16:9 ל-18:9.

נכון שיש כאן קצת רמאות, כי בערך 100 עד 120 פיקסלים הולכים לאיבוד למטה בגלל שיש כפתורי ניווט וירטואלי, אבל שדרוג המכשיר ל-MIUI 10 – כן הוא עדיין מגיע עם MIUI 9.6 – אמור לאפשר להחזיר את הפיקסלים הללו למאגר משאבי התצוגה על ידי שימוש במחוות. אבל, היי, לפחות זה לא מכשיר שמתהדר במרעת.

מבט מאחור למצלמות של Mi Max 3 מבית שיאומי

אז מה ההבדל בעיצוב של Mi Max 3?

Mi Max 3 מאפשר בהשוואה שלו ל-Mi Max 2 לראות עד כמה שיטת המסך המתוח עובדת, וזה הוסבר לעיל, כך שמבחינת עיצוב התוצאה היא מסך מתוח עם שוליים דקיקים ואלגנטיים הרבה יותר, סנטר תחתון שקוצץ כמעט במחצית וחלק עליון שגכם שטחו צומצם.

קרא עוד:  בשם העובדים: גם אינטל, ויוו ומדיה-טק מוותרות על MWC 2020

עוד הבדל הוא כמובן מאחור מעצם העובדה שיש שתי מצלמות, אבל לא רק: ב-Mi Max 2 המכשיר מאחור היה חלק, להוציא שקע קל בשטח של חיישן טביעות האצבע, הפעם אזור המצלמה חורג מהגוף החוצה בכמה מילימטרים. כשמניחים את המכשיר על גבו הוא בעצם שוכב מעט באלכסון ומתנדנד קצת אפילו. עם זה, המצלמות מכוסות בזכוכית הגנה כדי למנוע מגע שלהן במשטח בעת הנחת המכשיר.

מעכר לכך? הכל בדיוק אותו דבר. הכפתורים בדיוק באותו מקום, חיישן טביעות האצבע בדיוק באותו מקום, ואפילו חריץ האתחול החם נמצא באותו מקום – וכן, יש גם עדיין חיבור 3.5 מ"מ לאוזניות תקניות, למרות שכמובן כמו במכשיר הקודם יש מחבר USB-C למטה.

ומה ההבדל בחומרה?

השינוי המשמעותי הוא המערכת על שבב של Mi Max 3. הפעם בשאומי כן הולכים קדימה והטלפון הנוכחי במשפחת ה-Mi Max מגיע עם Snapdragon 636 שמבוסס על שמונה ליבות Kryo 260 – ארבע במהירות מרבית של 1.8 גיגה-הרץ והאחרות במהירות מרבית של 1.6 גיגה-הרץ. אמנם המהירות המרבית של הליבות ירדה לעומת המה ירות המרבית של מערכת ה-Snapdragon 625 שעומדת במרכז העניינים של Mi Max 2, אבל הן יעילות הרבה יותר. יש גם שבב גרפי משופר, Adreno 509, ויש מודם מעט טוב יותר, ולכן אפשר להכריע ולומר שיש בהחלט שיפור. יש גם הוכחות.

מבחינת זיכרון, ברמת המכשיר הבסיסית, אין הבדל וגם הפעם המכשיר מגיע עם 4 גיגה-בייט זיכרון עבודה בשילוב עם 64 גיגה-בייט זיכרון אחסון מובנה. הסוללה צמחה לה מ-5,300 ל-5,000 מילי-אמפר/שעה, אבל היה די ברור מראש שזה לא ממש משמעותי לאור הגידול הענק של המסך.

מבט מלפנים Mi Max 3 של שיאומי

ועכשיו בעין העדשות

מערך הצילום של Mi Max 3 משלב שני חיישנים בגודל של 12 ו-5 מגה-פיקסל. זהו מערך שכבר ראינו בדגמים אחרים של היצרנית, ו-Redmi Note 5 הוא אחד הבולטים ביניהם כי מהרבה בחינות הוא נראה כמו Mi Max 3 קצת קטן ותר. המצלמה הראשית, עם חיישן ה-12 מגה-פיקסל, מגיעה עם מפתח צמצם f/1.9, מייצב תמונה אלקטרוני ומיקוד מהיר (PDAF). למצלמה הקדמית יש חיישן 8 מגה-פיקסל, וגם כאן יש שיפור לעומת המכשיר הקודם שצויד מקדימה במצלמת 5 מגה-פיקסל.

מבחינת ממשק הצילום, הוא לא שונה לחלוטין במהותו מזה שמשובץ בשאר מכשירי החברה. זה כולל גישה מהירה לשלל מצבי הצילום השונים על ידי החלקה מעלה או מטה, זאת לצד כפתור הצילום, מעבר בין המצלמה האחורית לקדמית וכן גישה לגלריית התמונות.

מלבד זאת גם ב-Mi Max 3 שאומי שילבה יכולות של בינה מלאכותית (AI), אם כי לא ממש מצאנו לזה שימוש בעבודה היום יומית. במצב ידני, ניתן לקבוע את איזון הלבן, מהירות הצמצם, מצב המיקוד ו-ISO בין 100 ל-1,600.

קרא עוד:  שאומי עקפה את כולם במבחן המצלמה של Mi 10 Pro

בכל הקשור לאיכות התמונה, Mi Max 3 מצליח להוציא תמונות חדות וברורות. יש המון פרטם בתמונה וטווח הצבעים הדינמי טוב ועשיר. גם מנגנון ה-HDR פועל כהלכה ומצליח להבהיר אזורים כהים בתמונה. גם בצילום בתאורה חלשה נראה כי המצלמה מתמודדת היטב, אם כי אז החדות יורדת אבל הבהירות יחסית טובה. כמובן שגם בלילה כל תנועה זעירה של היד משפיעה מאוד על הצילומים, למרות שיש מייצב אלקטרוני.
Mi Max 3

ברמת הביצועים – מכשיר שוק ביניים קלאסי

עם סוללה בגודל של 5,500 מילי-אמפר/שעה ועם ההיסטוריה של Mi Max 2, לא היה ספק לרגע ש-Mi Max 3 יעבור את מבחן זמן העבודה היטב. ואכן, עם 12 שעות ו-18 דקות עבודה הוא יותר מהצדיק את הציפיות ממנו. אמנם זמן העבודה היה מעט קצר יותר בכמה דקות מזה של אחיו, אבל המכשיר שומר על מעמדו בהיבט הזה.

מבחינת ביצועים, ובכל היבט של הביצועים, מדובר במכשיר שוק ביניים טיפוסי אבל בהשוואה הבלתי נמנעת לקודמו הוא מספק קפיצה קדימה. מדובר בשיפור שנע בין גדול לגדול מאוד. כך לדוגמה במבחן הליבה היחידה של Geekbench התוצאה הייתה 1,329 מול 864 נקודות, ובמבחן ריבוי הליבות התוצאה הייתה 4,911 מול 4,161 נקודות. ההבדלים הללו, כאמור, היו באותה עוצמה גם במבחנים האחרים שנערכו למכשיר.

מצלמה כפולה Mi Max 3

קצת שימושיות וסיכום

Mi Max 3 מגיע עם אנדרואיד 8.1 לעומת 7.1.1 כמו קודמו. עם זאת, הממשק כפי שצוין לעיל נותר MIUI 9.6, כך שלמרות שיפור מערכת ההפעלה הבסיסית, אין כרגע שום הבדל לעומת הדור הקודם טרם שדרגו ל-MIUI 10. שום דבר כמעט. מערכת ההפעלה לא משנה כמעט לחלוטין את השימושיות.

ועוד משהו נותר כמות שהוא: מדובר במכשיר שמושך סימני טביעות אצבע, ובצבע השחור עוד הרבה יותר מקדומו, כולל המסך. אין בעיה לנקות כמובן.

במחיר של 1,250 שקלים ואפילו פחות בהזמנה מעבר לים – להיזהר, להזמין Global Edition – זהו מכשיר שוק ביניים שמציע תמורה טובה לכסף, והוא מציע עוד יותר למי שאוהב מסכי ענק. אמנם שאומי פספסה במקצת את הרכבת, ו-Mi Max 3 כבר אינו המכשיר עם המסך הכי גדול בעולם אחרי שוואוי (Huawei) חצתה את קו ה-7 אינץ', אבל מי שאהב את קודמיו בהחלט יאהב גם אותו.

האם לשדרג? יש מספיק סיבות שכן, במיוחד מכיוון שאין איבוד זמן עבודה ומקבלים ביצועים יותר טובים באופן משמעותי. תוספת המצלמה הייתה נדרשת, והיא מוסיפה בונוס נחמד. אבל מי שרוצה קודם כל מצלמה ואחר כך טלפון, זה לא המכשיר בשבילו. מי שרוצה זמן עבודה ומסך גדול ונוח – ועוד איך כן.

המחיר בישראל, החל מ-1,275 שקלים. מעבר לים המחיר נע סביב ה-300 דולרים.