היצרנית הסינית שאומי (Xiaomi) חשפה שני דגמים חדשים בסדרת מזרימי המדיה (סטרימרים) הפופולרית שלה, Mi Box. שני הדגמים, Mi Box 4 ו-Mi Box 4c, מיועדים בשלב זה לשוק הסיני, ומצוידים במפרט חלש יותר מזה של דגם ה-Mi Box הבינלאומי שהושק לפני כשנה – במטרה להפוך אותם לזולים ונגישים במיוחד.

Mi Box 4, שמחירו בסין יעמוד על כ-55 דולרים, מצויד במעבד Amlogic S905L מרובע ליבות לצד שני גיגה-בייט של זיכרון RAM ו-8 גיגה-בייט לאחסון מדיה. הוא מסוגל להציג תכנים באיכות 4K עד 60 פריימים בשנייה ותמיכה בתקן HDR10 ובתחום האודיו תמיכה ב-Dolby Digital Plus ו-+DTS.

הוא כולל חיבור HDMI 2.0a, רשת אלחוטית (Wi-Fi), בלוטות׳, USB 2.0 וחיבור אוזניות 3.5 מ"מ. הוא מגיע עם שלט בלוטות׳ הכולל גם מיקרופון לצורך העברת פקודות קוליות עם תמיכה בחיפוש דרך גוגל ויוכל להציג על המסך התראות המגיעות ממכשירים אחרים של שאומי, כגון טלפונים ומוצרי הבית החכם.

דגם ה-Mi Box 4c יעלה כ-40 דולרים, אך יצויד במעבד חלש יותר ושלט אינפרה-אדום בסיסי במקום שלט הבלוטות׳ המתקדם, כמו גם בזיכרון עבודה ש ל 1 גיגה-בייט בלבד ואחסון פנימי של 8 גיגה-בייט. שני הדגמים מבוססים על מערכת ההפעלה Android TV, אך מציגים בפועל את ממשק MIUI TV של שאומי וככל הנראה לא יאפשרו כלל גישה או הורדת אפליקציות מהחנות הרשמית של גוגל (Google), ה-Play Store. הם צפויים להגיע למדפי החנויות בסין בתחילת החודש הבא.

קרא עוד:  הושק בישראל: Xiaomi Mi 9 ב-1,990 שקלים

לשם השוואה, מחירו של Mi Box המקורי הוא כיום כ-69 דולר ומטה.