מכשיר ה-Android One החדש של שאומי (Xiaomi) הגיע לישראל בייבוא רשמי: קבוצת המילטון הודיעה הבוקר (ב’) על השקת Mi A3 שהוכרז בתחילת החודש ויימכר בישראל במחיר מומלץ של החל מ-1,099 שקלים.

כזכור, הדגם החדש זכה לעיצוב התואם לדגמים הנוכחיים של החברה, עם מסך OLED בגודל 6.01 אינץ׳ ומגרעת בצורת טיפה קטנה, עם יחס של מסך לגוף של 80.3%. הוא מבוסס על מערכת העל שבב Snapdragon 665 מבית קוואלקום (Qualcomm) המהווה שדרוג קל לעומת Snapdragon 660 של הדור הקודם. לזה מלווה גם זיכרון עבודה בנפח 4 גיגה-בייט ו-64 או 128 גיגה-בייט לאחסון קבצים בהתאמה. יש גם אפשרות להרחבה באמצעות כרטיסי microSD.

מערך הצילום של Mi A3 שודרג גם הוא, הכולל כעת שלוש עדשות נפרדות: 48 מגה-פיקסל, 8 מגה-פיקסל לצילום בזווית רחבה, וחיישן 2 מגה-פיקסל לצילום עומק. מצלמת הסלפי הקדמית, בתוך מגרעת לא אופנתית, מצוידת בחיישן 32 מגה-פיקסל.

מלבד זאת, יש ל-Mi A3 גם חיישן טביעות אצבע מתחת למסך (ולא מאחור), סוללה ביקיבולת מוגדלת של 4,030 מיליאמפר וגב המחופה זכוכית בטקסטורה המשתנה בהתאם לאור. מערכת ההפעלה היא כאמור Android One בגרסת Pie, עם ממשק נקי הקרוב לזה של מכשירי ה-Pixel כמעט ללא תוספות ועם תמיכה בעברית מלאה.

Mi A3 ישווק בישראל בצבעי שחור וכחול עם אחריות יצרן למשך שנתיים. מחירו, כאמור, מתחיל ב-1,099 שקלים לדגם 64 גיגה-בייט זיכרון אחסון ו-1,249 שקלים לדגם 128 גיגה-בייט אחסון.