בקצרה
לא, לא מדובר במכשיר המתקרב ליכולות של מכשיר דגל. המסך לא הכי איכותי שיש, אין לו טעינה אלחוטית, הוא לא חסין למים וגם אין לו יציאת אוזניות. מצד שני, צריך לשים את הדברים במקומם. הוא בא להתחרות במכשירי הביניים פלוס - ואת זה הוא עושה מצוין.
אהבנו
מחיר אטרקטיבי
ביצועים טובים
מערכת אנדרואיד נקייה
פחות אהבנו
מסך באיכות בינונית
אין יציאת אוזניות
מצלמה סבירה
מחיר מומלץ

כשמחפשים לרכוש מכשיר שנחשב כאחד ששייך לשוק מכשירי הביניים האפשרויות הן רבות. קשה להצביע על דגם כזה או אחר הבולט מאחרים ביכולתו, בוודאי כשמדברים על מכשירים מעט פחות מוכרים בשוק שלא ברור איך הם ישרדו את מבחן הזמן בכל הקשור לעדכוני מערכת ההפעלה. לכן כששאומי (Xiaomi) השיקה את Mi A1, שהיה מבין הראשונים בתוכנית ה-Android One, הוא בן רגע הפך למכשיר פופולרי. שאומי מקווה שזה מה שיקרה גם עם הדור השני, Mi A2 שנחת אצלנו לסקירה.

פתיחת קופסה Mi A2

מחוץ לקופסה

Mi A2 אינו נראה שונה משאר דגמי החברה של 2018, אבל בהשוואה ל-Mi A1 הוא עבר שדרוג עיצובי. הזכוכית מקדימה וגב האלומיניום מאחור משתלבים כדי להציע מראה פרימיום, עם עובי דקיק יחסית של 7.3 מ"מ בלבד. עם זאת, כמו במכשירים אחרים של החברה מהדור הזה, המצלמות מאחור בולטות מהגוף ולא בטוח שכולם יאהבו את זה.

המידות של Mi A2 כמעט שלא השתנו לעומת אלו של קודמו, אבל מה שכן גדל זה המסך שגודלו כעת הוא 5.99 אינץ' לעומת 5.5 אינץ' בקודמו. מדובר בתוספת לא קטנה, וזה כמובן בשל העובדה כי כעת המסך מציע יחס היבט ארוך של 18:9. אבל החדשות הטובות יותר היא כי שאומי לא הוסיפה את ה-'מגרעת' ושמרה על שוליים ישרים. קשה לומר שאלו שוליים צרים, ולא ממש אהבנו אותם כמו גם את הפינות העגולות של המסך, אבל העובדה שקיבלנו יותר מסך באותם המידות וללא מגרעת, זה בהחלט עדיף.

המסך מחופה בזכוכית Gorilla Glass 5 והוא מסוג IPS ברזולוציה של +Full HD, או 2,160×1,080 פיקסלים, מה שמספק צפיפות של 403 פיקסלים/לאינץ'. התצוגה באיכות טובה יחסית והצבעים טבעיים בהתאם למקובל במסך LCD. עם זאת רמת הבהירות שלו נמוכה ואינה מספקת כאשר נמצאים בחוץ תחת אור שמש ישיר.

קרא עוד:  גוגל ליצרניות: אפשרו למשתמשים לעקוב ולהגביל את זמן השימוש בטלפון

ביצועים מספקים

מלבד המסך, השיפור הגדול ב-Mi A2 הוא בביצועים. שאומי בחרה באותה סדרה של שבבים מבית קוואלקום (Qualcomm), רק שהפעם במקום Snapdragon 625 הוא מגיע עם Snapdragon 660. שבב זה נושא מבוסס על ארבע ליבות Kyro 260 בתדר 1.8 גיגה-הרץ שפועלות בשימוש השוטף ועוד ארבע ליבות Kyro 260 בתדר 2.2 גיגה-הרץ שנכנסות לשימוש בשימושים הכבדים. זה מוביל לשינוי משמעותי למדי בביצועים: מדובר בקפיצה של כמעט 80% ביכולת העיבוד של המכשיר, ומבחינת הציון ב-AnTutu, הוא כבר עומד על 132,676 נקודות – כמעט כמו הציון של Snapdragon 835, שבב הדגל של מכשירי 2017.

בהיבט הזיכרון, שאומי מציעה מגוון דגמים לבחירה של Mi A2 – הדגם הבסיסי, וזה שהגיע לסקירה, מצויד ב-4 גיגה-בייט זיכרון עבודה ו-32 גיגה-בייט אחסון. יש גם דגמים עם 4/64 או 6/128 גיגה-בייט זיכרון, אם כי לטעמנו אין באמת צורך ביותר זיכרון עבודה. עם זאת, אם נדרשת הרחבת זיכרון את זה לא ניתן שכן משום מה אין ב-Mi A2 חריץ microSD. יש אמנם תמיכה בשני סימים, אבל מגירת הסים הנוסף אינה מאפשר שימוש אחר מלבד זאת.

הסוללה המובנית היא בהספק של 3,000 מילי-אמפר/שעה, שזה בהחלט מספק לצריכה של המשתמש הממוצע, ויותר ממספיק ליום שלם של עבודה. המטען המגיע בערכה רגיל ואינו מהיר, אולם מספיקה שעה של טעינה כדי למלא את הסוללה מ-0 ל-100%. אין טעינה אלחוטית, אם מישהו משום מה ציפה לכך.

לחובבי השליטה מרחוק, Mi A2 מגיע עם משדר אינפרא-אדום ובאמצעות אפליקציית Mi Remote ניתן לשלוט במכשירים אלקטרוניים, טלוויזיות, מזגנים וממירים. אין הרבה טלפונים שהאפשרות הזו קיימת בהם וזה נחמד מידי פעם להחליף ערוץ בלי שבני הבית יבינו איך זה קרה.

מה שאין בו היא יציאת אוזניות סטנדרטית. בשאומי בחרו לבטל את היציאה שכן הייתה בדגם הקודם. היא מצרפת מתאם USB-C ל-3.5 מ"מ, וזאת כפתרון זמני. מלבד זאת אין לו כל חסינות למים וגם לא קישוריות NFC למי שרגיל להשתמש בה.

מערכת גוגל נקייה

בכל הקשור למערכת ההפעלה, כאן היתרון הבולט של Mi A2 ביחס לשאר המכשירים ברמתו. המכשיר שייך לפרויקט Android One, שהוא הפרויקט של גוגל המבטיח עדכונים רציפים כמעט ללא עיכובים. ככזה הוא גם מחוייב להגיע עם גרסת האנדרואיד הקרובה מאוד למקורית ולכן לא הותקן בו ממשק המשתמש העמוס MIUI של שאומי.

קרא עוד:  שאומי חושפת את Alpha בוידאו ומודיעה כי לא נזכה לראות מכשירי Mi Mix נוספים השנה

Mi A2 מגיע עם שלוש אפליקציות נוספות של שאומי מעבר לערכת יישומי גוגל הסטנדרטית, וזה הכל. גרסת האנדרואיד היא 8.1 וסביר כי גרסת אנדרואיד פיי נמצאת ממש מעבר לפינה. אם תשאלו אותנו, Android One היא אחת הסיבות העיקריות שנעדיף את Mi A2 על פני שאר מכשירי החברה בטווח המחירים המדובר.

מצלמה מספקת

בכל הקשור ליכולת הצילום של Mi A2, גם כן מציג שיפור קל. בגבו זוג מצלמות, כשהראשית היא בעלת חיישן של 12 מגה-פיקסל עם מפתח צמצם f/1.8 ואילו המצלמה המשנית היא 20 מגה-פיקסל עם עדשת טלפוטו המאפשרת לצלם תמונות בתאורה נמוכה.

המצלמה לא מאפשרת החלפה ידנית בין המצלמות והיא מבצעת זאת באופן אוטומטי בהתאם לתנאי השטח. כן ניתן לעבור למצלמת ה-20 מגה-פיקסל במצב ידני, זאת במידה ומעוניינים להתעמק בהגדרות המתקדמות של אפשרויות הצילום.

השיפור הגדול יותר נעוץ דווקא במצלמת הסלפי של Mi A2. במקום חיישן 5 מגה-פיקסל מוצאים כעת חיישן גדול של 20 מגה-פיקסל עםמ פתח צמצם של f/2.2 וכן מבזק לד קדמי. מדובר בשיפור רב ובזכות זה המצלמה מספקת תמונות עשירות וברורות. בעת השימוש במצלמה הקדמית מופעל 'מצב יופי' אשר מחליק את פני המשתמש. לטעמנו התוצאה מלאכותית מידי ועדיף לוותר על הייפוי.

בהשוואה למערך המצלמות ש-Mi A2 מספק, התוצאות לא אכזבו. התמונות יצאו טובות וחדות והצבעים טובים. מצלמת הסלפי בהחלט מהווה שדרוג ומספקת תמונות טובות, אם כי במצב דיוקן מצאנו שהטשטוש סביב הפנים לא היה בצורה אחידה וישנה 'גלישה' של טשטוש בקווי המתאר של הפנים.

Xiaomi Mi A2

השורה התחתונה

לא, לא מדובר במכשיר המתקרב ליכולות של מכשיר דגל. המסך לא הכי איכותי שיש, אין לו טעינה אלחוטית, הוא לא חסין למים וגם אין לו יציאת אוזניות. מצד שני, צריך לשים את הדברים במקומם. הוא בא להתחרות במכשירי הביניים פלוס – ואת זה הוא עושה מצוין.

יש לו ביצועים סבירים בהחלט שיספקו כל משתמש ממוצע. המצלמה מוציאה תמונות טובות והכי חשוב – מערכת ההפעלה אנדרואיד הנקייה, בלי הפתעות בדרך ובלי להמתין לעדכונים מצד היצרנית.

אז במחיר של כ-600 שקלים (לפני מיסים) מעבר לים או קצת מעל 1,000 שקלים בישראל, ל-Mi A2 אין הרבה מתחרים.