קבוצת המילטון, היבואנית הרשמית של שאומי (Xiaomi) בישראל, הכריזה על השקתו של ה-Mi 8 Pro, מכשיר הדגל הנוכחי של היצרנית. לעומת דגם ה-Mi 8 הרגיל, מתהדרת גרסת הפרו בסורק טביעות אצבע המוטמע בתוך המסך. לטענת היצרנית, זהו הסורק הראשון מסוגו המופעל רק בעת לחיצה, לעומת סורקים אחרים שלמעשה פועלים כל הזמן – ועל כן גורעים מזמן הסוללה של המכשיר.

חידושים נוספים הם מקלט GPS בעל תדר כפול (L5 ו-L1) שאמור לשפר את רמת הדיוק ומהירות הניווט, וגב בעל עיצוב שקוף שניתן לראות דרכו את רכיבי החומרה של המכשיר. פרט לאלו כולל המפרט מעבד Snapdragon 845 מתוצרת קוואלקום (Qualcomm) זיכרון עבודה של 8 גיגה-בייט ו-128 גיגה-בייט לאחסון קבצים. המסך הוא מסוג Super AMOLED ברזולוציה של 2248X1080 פיקסלים.

מערך המצלמות כולל עדשה קדמית יחידה באיכות 20 מגה-פיקסל, ומצלמה אחורית כפולה בעלת שתי עדשות של 12 מגה-פיקסל. כמובן שבעבור שניהם מבטיחה שאומי צילומים איכותיים במיוחד בזכות מערכת אינטליגנציה מלאכותית המסוגלת לזהות מבין יותר מ-206 סצנות צילום שונות, וגם ליצור תמונות פורטרט בעלות רקע מטושטש (אפקט ״בוקה״) באופן אוטומטי.

ה-Mi 8 Pro יהיה זמין לרכישה בישראל החל מיום ראשון (ה-9 בדצמבר), בחנות הרשמית של שאומי בתל אביב וגם באתר של קבוצת המילטון. היבואנית מדגישה כי מלאי המכשירים מצומצם (״מהדורה מוגבלת״), ומחירם יתפרסם רק בעת תחילת המכירות. לשם השוואה מחירו מעבר לים הוא סביב 530 דולרים, שהם קצת פחות מ-2,000 שקלים לפני מיסים.