באירוע שהסתיים לפני זמן קצר בסין, שאומי (Xiaomi) הכריזה על מכשיר הדגל שלה ל-2018, ה-Mi 8, לצד שני דגמים נוספים – Explorer היוקרתי ו-SE המוזל.

ה-Mi 8 מגיע עם תצוגת AMOLED בגודל 6.21 אינץ’, רזולוציית +Full HD, יחס גוף-מסך של 88.5%. ובהירות תצוגה המגיעה ל-600 ניטים. כצפוי, וכמו כמעט כל מכשיר דגל אחר השנה, גם ה-Mi 8 מגיע עם מגרעת (Notch) שמזכירה מאוד את זו של ה-iPhone X, גם מבחינת מראה וגם מבחינת פונקציונליות.

המגרעת היחסית גדולה של המכשיר מסתירה מאחוריה מערך של חיישנים ונורות אינפרה-אדומות אשר בדומה ל-Face ID של אפל, מאפשרות פתיחה של המכשיר באמצעות פני המשתמש גם בחשכה. זאת הפעם הראשונה שחברה מתחרה של אפל מצליחה לשחזר את הטכנולוגיה שלה, אך נאלץ להמתין כדי לדעת האם שאומי הצליחה להתגבר על המגבלות של הטכנולוגיה ולייצר מוצר שהוא לפחות מקביל ל-Face ID. כצפוי, לצד הגירסה שלה ל-Face ID, שאומי החליטה לחקות גם את האנימוג’ים (Animoji)של אפל, ויצרו גירסה כמעט זהה.

בנוסף לאפשרות לסריקת הפנים, למכשיר ישנו חיישן טביעות אצבע בגב המכשיר, אך חשוב מכך, לראשונה, מהדורת ה-Explorer היקרה יותר של המכשיר (שמגיעה עם גוף אחורי שקוף) מאובזרת בחיישן טביעת שממוקם מתחת למסך המכשיר כך שאפשר לבחור כיצד לאבטח את המכשיר, ולהשתמש בכל אחד מהאמצעים.

המכשיר מאובזר בשבב Snapdragon 845 של קוואלקום (Qualcomm), עם 8 גיגה-בייט זיכרון עבודה ו-128 גיגה-בייט נפח אחסון. כמו המכשירים הנוספים של שאומי השנה, גם ה-Mi 8 מגיע עם מצלמה המשלבת יכולות של מציאות מדומה, המסוגלת לזהות עצמים, סצנות, פורטרטים ושאר פרטים כדי לספק את התמונה המיטבית ביותר לרגע המדויק.

שתי המצלמות הממוקמות אנכית בגב המכשיר הן מצלמות 12 מגה-פיקסל, עם מייצב תמונה אופטי, פיקסלים בגודל 1.4um, ומפתח צמצם של f/1.8 במצלמה הראשית ו-f/2.4 במצלמת הטלפוטו. בדומה ל-iPhone X, גם למצלמה של שאומי יש אפשרות למצבי צילום המדמים אפקטים שונים של תאורה. מצלמת הסלפי של ה-Mi 8 היא מצלמת 20 מגה-פיקסל, עם מפתח צמצם f/2.0, פיקסלים בגודל 1.8um, אבל לא בזאת מסתיים התפקיד של מערך הצילום הקדמי. לטענת שאומי, DxOMark נתן ציון כללי למערך הצילום של המכשיר של 99, שתי נקודות מעל למכשיר ה-iPhone X (שיצא לפני יותר מחצי שנה).

Xiaomi Mi 8 עם טכנולוגיית GPS משופרת עם חיישן כפול, אשר אמורה לספק פרטי מיקום מדויקים יותר על ידי ביטול הפרעות מגלי רדיו שבדרך כלל חוזרים מבניינים, וכמו כן מאפשר אות GPS מדויק ומהיר יותר ללא שיהוי כמו שאנחנו מכירים כיום.

בנוסף, השיקה שאומי גם את ה-Mi 8 SE, גירסה קטנה יותר של המכשיר עם מסך בגודל 5.88, ומערך צילום אחורי של 12 ו-5 מגה פיקסל. המכשיר מגיע עם ערכת השבבים Snapdragon 710 של קוואלקום.

מחירו של Mi 8  בסין יעמוד על 3,700 יואן, שהם כ-2,000 שקלים. גירסת ה-Explorer תתומחר מתחת ל-4,000 יואן שהם כ-2,250 שקלים.

עדכון: המכירה המוקדמת כבר החלה.

פורסם לראשונה באתר GeekTime