שאומי לא נחה: אחרי שחשפה בחודש פברואר האחרון במסגרת תערוכת MWC 2016 את Xiaomi Mi 5, היא מתכוננת להכריז על מכשיר נוסף בדגם משודרג תחת השם Mi 5s.

היצרנית הסינית שלחה הזמנות לאירוע שייערך ב-27 לספטמבר בו היא צפויה לחשוף את Xiaomi Mi 5s. אמנם שם המכשיר אינו מופיע בפירוש בהזמנה, אך את הרמז לכך אפשר לראות באות S אשר מוצג בגדול למדי. כך, הדברים הללו בשילוב השמועות האחרונות בנושא מסגירות את מה שמצפה לנו.

על פי דיווחים קודמים, Xiaomi Mi 5s צפוי לכלול להציג מפרט דומה ל-Mi 5 המקורי אך עם שדרוגים שונים. גודלו של המסך נותר זהה – 5.15 אינץ' ברזולוציית 1440×2560 פיקסלים, כאשר החידוש המשמעותי הוא שילוב של טכנולוגיה לזיהוי עוצמת הלחיצה, בדומה ל-3D Touch שהציגה אפל (Apple) לצד ה-iPhone 6s ו-6s Plus. עוד נאמר כי זהו על המכשיר הראשון אשר יצויד בחיישן טביעת Snapdragon Sense ID מבית קוואלקום (Qualcomm).

עוד בצד המפרט ניתן למצוא את שבב Snadpragon 821 מרובע הליבות בתדר 2.4 ג'יגה-הרץ המשולב עם השבב הגרפי Adreno 530. זיכרון העבודה (RAM) וזיכרון האחסון של המכשיר יגיע במספר דגמים: האחד משלב זיכרון עבודה 3 ג'יגה-בייט לצד זיכרון אחסון 64 ג'יגה-בייט והשני משלב זיכרון עבודה 4 ג'יגה-בייט וזיכרון אחסון 128 ג'יגה-בייט. אם להסתמך על השמועות, שאומי צפויה להציג דגם שלישי שמשלב זיכרון עבודה 6 ג'יגה-בייט וזיכרון אחסון 256 ג'יגה-בייט.

מצלמת המכשיר האחורית הינה ברזולוציה 16 מגה פיקסל, והמצלמה הקדמית 4 מגה פיקסל. את Mi 5s מפעילה סוללת 3,490 מיליאמפר/שעה, והיא תומכת בטכנולוגיית הטעינה המהירה Quick Charge 3.0. לבסוף נחשף כי המכשיר יגיע לצד גרסת אנדרואיד 6.0 מרשמלו (Android 6.0 Marshmellow) ועל גביו מורץ ממשק המשתמש של שאומי MIUI.

קרא עוד:  סקירה: מצלמת אבטחה חכמה של שאומי שיכולה לפעול בכל מקום - וללא חיבור לחשמל

כאמור, שאומי צפויה להכריז על Xiaomi Mi 5s באופן רשמי ב-27 לספטמבר, ובמועד זה גם תחשוף את מחירו של המכשיר ותאריך ההשקה בחנויות. הוא צפוי להיות זמין בצבעים שחור, לבן וזהב.