לא נחה: היצרנית הסינית שיוואמי הכריזה היום (ה) בניו-דלהי על Mi 4i, טלפון חכם לשוק הביניים בעלות מפתה של כ-200 דולרים בלבד, המהוה למעשה תחלופה זולה למכשיר הדגל שלה, Mi 4, ומתחרה ישיר לפאבלט ה-M1 Note של יריבתה מבית, Meizu, שהושק לא מכבר בארץ.

למרות שישווק תחילה בהודו וטרם ברורה מה תהיה זמינותו גם בארצות אחרות, הוא בעל נתונים שבהחלט לא היו מביישים טלפונים אחרים ואף מצליח להתעלות על רבים: בגזרת התצוגה, בחרה החברה לצייד את המכשיר במסך בגודל 5 אינץ' ברזולוציית Full HD שלדבריה, בזכות טכנולוגיה מיוחדת שפיתחה, המסך מותאם לשימוש גם באור שמש חזק במיוחד (Sunlight Display) בהתבסס על הנתונים אותם אוסף כל הזמן. היא אף דאגה להקשיח את המכשיר ולדבריה מדובר במכשיר עמיד במיוחד (וידאו בהמשך), זאת לצד גב בעל ציפוי מגן המאפשר לנקות לכלוכים בקלות.

תחת מכסה המנוע מצוייד ה-Xiaomi Mi 4i במעבד מתומן ליבות על בסיס ערכת השבבים Snapdragon 615, במהירות שעון של 1.1 ג'יגה-הרץ לארבע בליבות הראשונות ו-1.7 ג'יגה-הרץ לארבע הליבות האחרות שיכניסו עצמן לפעולה בעת ביצוע פעולות והרצת משחקים כבדים לצד זיכרון עבודה בנפח של 2 ג'יגה-בייט וכיאה למכשיר לשוק הביניים, זיכרון האחסון שלו נמוך למדי ונאמד ב-16 ג'יגה-בייט ללא יכולת הרחבה. על תפוקת המכשיר אחראית הסוללה שהחברה דאגה לצייד אותה בקיבולת של לא פחות מ-3120 מילי-אמפר וגם המכשיר הנוכחי אגב, מצוייד בתושבת סים כפולה.

קרא עוד:  על הגדר: וואווי עדיין מחכה לאישור רשמי לשימוש בשירותי גוגל באנדרואיד

בגזרת הצילום, מציע המכשיר זוג מצלמות נאות במיוחד: המצלמה האחורית מגיעה ברזולוציית 13 מגה-פיקסל עם מפתח צמצם בגודל f/1.8 וכוללת חיישן LED כפול בשתי רמות תאורה ומצלמת סלפי קדמית ברזולוציית 5.1 מגה-פיקסל. לדברי החברה, המצלמה האחורית מצויידת בטכנולוגיה מיוחדת, beautify שמה, שתועיל במיוחד במצבי צילום שאינם אופטימליים עם תאורה לקויה במיוחד.

http://www.youtube.com/watch?t=23&v=K_HMqWQsTkA

מכשיר ה-Xiaomi Mi 4i הוא מכשירה הראשון של החברה שיגיע עם הממשק MIUI 6 בגרסת האנדרואיד Lollipop 5.0. הוא צפוי להגיע כאמור להודו ובסין בצבעי לבן, כחול, צהוב, ורוד וכתום. טרם ידוע זמינות המכשיר בשאר העולם.

Xiaomi Mi 4i

ה-Mi 4i של Xiaomi הוא הדגם המוזל של Mi 4 המקורי הכולל מסך 5 אינץ' Full HD, שבב מרובע ליבות Snapdragon 615, זיכרון עבודה של 2GB ומצלמה 13 מגה פיקסל. המכשיר פועל על גבי מערכת האנדרואיד עם ממשק MIUI.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.