שאומי (Xiaomi) שוברת שיא נוסף בתחום אביזרי האלקטרוניקה הזולים, עם השקת סוללת הגיבוי החזקה והזולה בעולם.

ביום שישי עלה לחשבון החברה באתר המכירות הסיני Tmall עמוד המפרסם סוללה חדשה בשם Mi Power Bank 3, המיועדת להחליף את PowerBank 2C של החברה שנמכרת בישראל תמורת 169 שקלים. בדומה ל-2C, גם 3 מגיעה בקיבולת של 20,000 מילי-אמפר/שעה ויכולת להטעין גם מחשבים ניידים, ולא רק טלפונים.

אלא שבשונה מ-2C, המגיעה עם כניסת MicroUSB ושתי יציאות USB-A בעוצמה של עד 5.1 וולט ו-3.6 אמפר, Mi Power Bank 3 מגיעה עם חיבור USB-C בעוצמה של 45 ואט המסוגל לשמש להטענה גם של הסוללה עצמה וגם של מכשירים חיצוניים כמו מחשבים, ועוד שתי יציאות USB-A, שכל אחת מהן בנפרד מסוגלת להוציא 5 וולט ב-2.4 אמפר, 9 וולט ב-2 אמפר או 12 וולט ב-1.5 אמפר, וכשמשתמשים בשתיהן במקביל הן מספקות 5 וולט ב-3 אמפר.

הסוללה מסוגלת לתעדף פעילות כך שאם מחברים אותה לחשמל ולמכשיר חיצוני, קודם היא תטעין את המכשיר ורק אז את עצמה. החברה מתגאה גם בכך שהסוללה מספיקה ל-4.3 הטענות מלאות של Mi Mix 2S, או 7.3 הטענות מלאות של iPhone 8.

אבל שורת המחץ היא המחיר: 60 דולרים  – קצת יותר ממחצית ממחירה של Mi Power Bank 2C, ומחיר כמעט זהה לזה של Mi Power Bank 2 שכוללת רק חצי מהקיבולת ורק שקע יציאה אחד ועולה בישראל 99 שקלים.