מצלמת אבטחה חכמה של שיאומי

לסדרת המצלמות של שאומי (Xiaomi) נוסף דגם חדש: Mijia Aqara G2, מצלמת אבטחה לבית המכילה גם Gateway למוצרי הבית החכם של החברה.

מצלמת Mijia Aqara G2 מגיעה כשנה אחרי הדור הקודם, אותו גם סקרנו אצלנו. היא מציעה עיצוב חדש וקומפקטי יותר עם מאפיינים דומים. כך היא מסוגלת לצלם וידאו באיכות של 1080p בזווית רחבה של 140 מעלות (לעומת 180 מעלות בדור הקודם). היא תומכת בצילום לילה באיכות גבוה יחסית בזכות 8 נורות אינפרא-אדום, יש בה חריץ לכרטיס זיכרון ורמקול מובנה. יש לה גם רמקול ומיקרופון מובנה, כך שניתן להשתמש בה כאינטרקום מרחוק דרך האפליקציה.

Image result for Mijia Aqara G2

מעבר לכך והסיבה שהיא קצת יותר רחבה מהמצלמות האחרות של החברה, היא כי Mijia Aqara G2 משמשת לחיבור התקני בית חכם. המצלמה תומכת בפרוטוקול ZeegBee 3.0 ומשמשת כ-Gateway לשלל המוצרים של החברה. כך ברכישת ההתקנים המשלימים, ניתן להשתמש בה כדי לבנות תרחישי שימוש המשלבים חיישנים חכמים ששאומי מציעה.

לשאומי יש כיום מגוון גדול מאוד של חיישנים ואביזרים לבית החכם: חיישן תנועה, חיישן דלת או חלון, מד טמפרטורה, חיישן לחות, מתג אור, שקע חשמל חכם ועוד. אפשר ליצור תרחישים מגוונים כמו הפעלת התאורה בבית באופן אוטומטי, קבלת התראה כאשר נפתחה הדלת ועוד.

המחיר של מצלמת Mijia Aqara G2 הוא 45 דולרים (כ-160 שקלים).