מגרעת הטיפה הגיעה בסופו של דבר גם למכשיר של שאומי (Xiaomi). כך מתברר עם ההכרזה על Mi Play שהוא המכשיר הראשון של החברה שהמצלמה הקדמית שלו משובצת במגרעת כזו. זהו טלפון שהחברה מייעדת לצעירים, ולמרות השתייכותו למשפחת ה-Mi של מכשירי החברה, הוא יימכר במחיר נמוך במיוחד שמתאים יותר למשפחת ה-Redmi של החברה. בהתאם למשפחה שלו הוא מציע גימור איכותי בדמות גב מצופה Gorilla Glass בצבעים משתנים בגוונים של אדום, כחול וגם שחור.

מתחת למסך ה-IPS בגודל 5.84 אינץ' באבחנת +FHD סטנדרטית, שלפי החברה מציע גם ניגודיות יציבה ביחס של 1,500:1, מסתתרות בכל זאת כמה הפתעות קטנות. הראשונה בהן היא שובה של מערכת על שבב מתוצרת מדיה-טק (MediaTek) לאחר שנה בה שאומי כמעט לחלוטין לא פזלה לכיוון שלה. מדובר ב-Helio P35 מתומנת הליבות שמגיעות למהירות מרבית של 2.35 גיגה-הרץ. עוד סוג של חזרה לחיים מגלים בשבב הגרפי שמשובץ במערכת על שבב: PowerVR GE8320 שפועל במהירות 680 הרץ, שבב הכניסה בסדרת  Series8XE Plus החדשה של אימג'ינייטון (Imagination) שעדיין מחפשת את דרכה לאחר שאפל (Apple) זנחה אותה לאנחות.

כמו שניתן להבין למרות ההשתייכות של המכשיר למשפחת ה-Mi זהו טלפון ברמת כניסה או קצת יותר, וזה גם בא לידי ביטוי בשאר פרטי התצורה שלו: 4/64 גיגה-בייט עם אפשרות הרחבה, מצלמות 12+5 מגה-פיקסל מאחור ו-8 מגה-פיקסל מקדימה, ויש כמובן גם בינה מלאכותית באפליקציית הצילום הסטנדרטית של MIUI 10. הסוללה היא בנפח עבודה סביר של 3,000 מילי-אמפר/שעה, וחיישן טביעות האצבע מאחור במיקום הרגיל שלו ברוב המכשירים של שאומי.

מעבר לכך מציע המכשיר מצב שהחבר המכנה Dual Turbo Smart שמאיץ באופן חכם את ליבות העיבוד והשבב הגרפי בו זמנית. בסין הוא מוצע עם גלישה בחינם בנפח 10 גיגה-בייט לחודש במשך השנה הראשונה לאחר הרכישה, ועוד לא ממש ברור אם הוא בכלל יוצע מעבר לגבולות סין. המחיר, בכך מקרה, בסך הכל 159 דולרים.