חברת שאומי (Xiaomi), שכבר מזמן לא מייצרת רק טלפונים חכמים, הציגה לאחרונה מצלמת אקסטרים מתחרה לגופרו תחת המותג Yi Camera. כעת משיקה החברה מצלמה נוספת, הפעם לתחום האבטחה.

המצלמה שזכתה לשם הארוך משהו, Xiaomi Yi Camera Night Vision Edition, היא למעשה שדרוג לדגם הקיים, ה-Smart Camera שכבר הוצגה אשתקד רק שזו מוסיפה תמיכה בצילום לילה. מדובר במצלמת אבטחה לכל דבר הנשלטת מרחוק ומסוגלת לצלם את רחבי הבית או אחד החדרים לצפייה מרחוק דרך אפליקציה ייעודית לטלפון החכם. למצלמה עדשה רחבה (111.2 מעלות) באיכות של 720p עד 20 פריימים לשנייה עם צמצם f/2.0 המספק איכות צילום טובה. מידותיה קטנות למדי וכל שצריך כדי להפעילה הוא להדביק את הזרוע המתכוונת, לחבר לחשמל ולהוסיף כרטיס זיכרון.

מלבד אלו, למצלמה מיקרופון להקלטת השמע, יכולת צילום לילה עם חיישן אינפרא-אדום המסוגל להאיר בחושך עד מרחק של 5 מטר, תמכיה בתקשורת WiFi מסוג 802.11b/g/n וזום דיגיטלי x4. שמירת הוידאו מתבצעת על גבי כרטיס זיכרון מסוג microSD (עד 32GB) באופן מקומי או אפשרות להתחבר ולהעלות את הוידאו ישירות לענן. המצלמה מקליטה רק כאשר היא מזהה תנועה בחדר כך שנחסך נפח גדול של אחסון והיא תומכת iOS 7 ומעלה או אנדרואיד בגרסה 2.3 ומעלה.

לא יפתיע אתכם לשמוע כי מחירה יהיה זול מהממוצע, וכיום היא נמכרת ב-35–40 דולר (כ-135 שקל) בסין. אנחנו מצאנו אותה ב-Aliexpress במחיר של 39 דולר. מי שמסתפק בדגם הקודם יכול לחסוך כמה דולרים.