יצרנית המכשירים הסינית שיאומי (Xiaomi) קיימה הלילה מסיבת עיתונאים בסן פנסיסקו והודיעה על כניסתה לארה”ב והקמת חנות אינטרנטית לרכישה ישירה של מוצרים.

שיאומי מתכננת להשיק מגוון מוצרים בחנות אולם תחילה אלו יהיו האביזרים השונים כמו צמיד הניטור, הסוללות, האוזניות, מזרים המדיה ועוד, ולאחר מכן היא תרחיב את ההיצע ותשיק גם טלפונים סלולריים וטאבלטים.

בחברה אמרו כי כדי להביא את המכשירים לארה”ב, הם נדרשים לאישור רשות התקשורת המקומית וכן פיתוח רום, מערכת הפעלה ייעודית לקהל האמריקני, כך שנראה, כי זה ייקח זמן עד שנראה את ה-Mi Note ו-Redmi הפופולריים באופן רשמי במערב: “כמות המאמץ הנדרש כדי להביא את המוצרים [טלפונים וטאבלטים] לשוק היא משמעותית. אנחנו רק צריכים לעבוד בקצב הנכון”, אמר הוגו בארה, מי שהיה בכיר בגוגל וכעת סמנכ”ל השוק הבינלאומי והוסיף: “לכן, אנו מאיצים במובן מסוים את כניסתנו לשוק האמריקאי על ידי הבאת מוצרים פשוטים יותר”. בארה ציין כי גורמים כמו ייצור, אריזה, תקינה, שפה ותוכנה הם הסיבות לעיכוב בהגעתם של מכשירי שיאומי לשוק המערבי.

שיאומי מוכרת כ“אפל הסינית” במזרח והיצרנית הגדולה ביותר בסין כיום. מחירי המוצרים נחשבים "לעממיים" יותר בהשוואה למתחרות והיא מצליחה לשלב בין איכות, מחיר ועיצוב. מוצרי החברה יהיו זמינים לרכישה לקהל האמריקאי ישירות באתר Mi.com בתוך מספר חודשים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.