שאומי (Xiaomi) הכריזה באופן רשמי על הטלפון החדש שלה Mi 6X. הטלפון, שמחליף את ה-Mi 5X, יהפוך בהמשך כמו קודמו גם ל-Mi A2, הדור השני של מכשירי ה-Android One של החברה. מדובר בטלפון עם מסך 5.99 ברזולוציית +FHD אך מקדימה, ולמרות השוליים הצדדיים הצרים יחסית, עדיין הוא שייך לדור העיצוב הקודם של החברה. החלק התחתון יחסית עבה וזאת למרות שחיישן טביעות האצבע נמצא מאחור במיקום הרגיל שלו במכשירי החברה לאחרונה.

Mi 6X, כמו כל מכשירי ה-X לפניו, הוא למעשה מעין מכשיר שוק הביניים הסטנדרטי המובהק של החברה. הוא מגיע עם Snapdragon 660, המערכת על שבב המובילה כרגע של קוואלקום (Qualcomm) למכשירי שוק הביניים, ותצורות זיכרון של 4/64 לצד 6/64 ו-6/128 גיגה-בייט. הסוללה היא בגודל של 3,010 מילי-אמפר/שעה והיא תומכת, כמו בכל מכשיריה הנוכחיים של שאומי שמגיעים עם מחבר USB-C, בטעינה מהירה בתקן Quick Charge כשבמקרה של Mi 6X מדובר בגרסה 3.0 של הטכנולוגיה הזו.

המצלמות, על מה כבר אפשר לדבר גם ב-Mi 6X?

כמובן שגם במקרה של ה-Mi 6X האלמנט המודגש ביותר הוא צמד המצלמות מאחור עם סידור אנכי בו המבזק ממוקם בין המצלמות. שתי המצלמות מאחור מציעות מפתח צמצם נאה של f/1.75 אבל בעוד הראשית מבוססת על IMX486 החיישן החדש של סוני (Sony) בגודל 12 מגה-פיקסל, המשנית מציעה חיישן המבוסס על IMX376 בגודל 20 מגה-פיקסל – שהוא גם מה שמוצאים במצלמה הקדמית. לפי החברה המצלמה המשנית מיועדת לצילום תמונות טובות יותר בחשיכה. המצלמה הראשית, דרך אגב, היא התחתונה מבין השתיים.

קרא עוד:  הגיע לישראל: Mi Note 10 הושק במחיר של 2,490 שקלים

Xiaomi Mi 6X

ויש גם בינה מלאכותית, איך לא. לפי שאומי אלגוריתם המצלמה מסוגל לזהות לא פחות מ-200 תרחישי צילום, תריסר מהם מיועדים לצילום דיוקנות. מעבר לאפשרות לבחור כמצב צילום את הבינה המלאכותית יש למעלה מ-20 הגדרות צילום נוספות, והיד כנראה עדיין נטויה. ויותר מכך, בחברה טוענים שהאפליקציה תלמד עם הזמן את הרגלי ונהגי הצילום של המשתמשים ותדע לספק תמונות טובות עוד יותר. הבינה המלאכותית גם תעזור לפתוח את המכשיר מנעילה באמצעות זיהוי פנים.

מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 8.1 היישר מהקופסה וכמובן MIUI 9.5 מעליה. המכשיר יגיע בחמישה צבעים: ורוד, אדום, זהב, כחול ושחור. המחיר ההתחלתי יהיה כ-250 דולרים.

עדכון: המכירה כבר החלה באתרים הסיניים.