שאומי (Xiaomi) ואיקאה (Ikea) יצאו בהכרזה משותפת על שיתוף פעולה בתחום הבית החכם, שיביא לחיזוק מעמדן של שתי החברות בתחום. החל מחודש דצמבר הקרוב, מוצרי הבית החכם של איקאה יתחברו הן לאפליקציית Mi Home המותקנת ברוב מכשירי הטלפון החכם של שאומי, והן לסייענית הדיגיטלית Xiao שאומנם אינה דוברת אנגלית, אך פופולרית למדי בסין.

איקאה משווקת בארה״ב ובחלק ממדינות אירופה סדרה של נורות חכמות, ומתכננת להשיק בעתיד הקרוב מוצרי בית חכם נוספים כגון רמקולים ושקעים. עד היום ניתן היה לשלוט במוצרים אלו דרך הסייעניות הדיגיטליות של גוגל (Google), אפל (Apple) ואמאזון (Amazon), וכעת כאמור מצטרפת גם שאומי לרשימה – מה שאמור להמשיך ולבסס את מעמדה כשחקנית משמעותית בתחום.

איקאה, מצידה, תהנה מחשיפה גדולה משמעותית לקהל הלקוחות של שאומי בסין, וכמובן גם לרוכשי הטלפונים החכמים שלה במערב. שאומי עצמה מייצרת אף היא מוצרי בית חכם רבים, החל בנורות ועד קומקומים. ייתכן ששיתוף פעולה זה יוביל בהמשך גם לייצור של מוצרים משותפים (איקאה הכריזה על שיתוף פעולה מעין זה עם יצרנית הרמקולים החכמים Sonos), אך כרגע הוא מתמקד בתמיכה במוצרי החברה הקיימים בלבד.