אנדרואיד היא מערכת הפעלה בקוד פתוח המאפשרת למפתחים לשנות אותה כראות עיניים, אפילו בין היצרניות השונות ניתן להבחין בהבדלים משמעותיים מבחינת ממשק המשתמש: לסמסונג יש את טאצ'-וויז, ל-HTC יש את סנס וכל חברה מציעה שינויים אלו על-מנת לבדל עצמה מהמתחרים. עוד יתרון שיש למכשירי אנדרואיד הוא שלמרות שהמכשיר הגיע עם מערכת הפעלה כזאת או אחרת מהיצרנית, למשתמש יש את הכוח להחליף אותה ב"רום" אחר – גירסא שונה של מערכת ההפעלה, לעיתים מדובר בגירסא שנצמדת לגרסאות ה"וונילה" של אנדרואיד (גירסא ללא שינויים כלל) ולעיתים מדובר בחיה שונה לגמרי וכזה הוא הרום MIUI הסיני. הרום שתופס תאוצה בשנתיים האחרונות בקרב משתמשי אנדרואיד מציג ממשק משתמש שונה לגמרי ונראה כמו הכלאה בין אנדרואיד ל-iOS. בארץ אפילו קמה לה הקבוצה HebMIUI אשר טורחת לתרגם ולעדכן את הממשק הממשק באופן רציף.

כעת הרום הפך להיות כה פופולארי שהוא אפילו זוכה למכשיר טלפון משלו. ה- Mi-One Xiaomi, אשר היה ידוע בעבר כ-M1, והוא לא פחות ממרשים: המכשיר מצוייד במסך 4-אינצ' בעל רזולוציה של 854×480, מצלמת בעלת חיישן של 8 מגה-פיקסל, את המכשיר יניע מעבד Snapdragon כפול ליבה במהירות של 1.5GHz והוא יצויד בזיכרון RAM בנפח של 1GB.
את המכשיר תזין סוללת 1,930mHa(!) שנציגי החברה מציינים שאמורה להספיק ליומיים בשימוש יומיומי. המכשיר מיועד לא רק לסין אלא לשימוש בכל העולם והוא מכיל קישוריות GSM ו-CDMA, בנוסף הוא כולל תמיכה בתקן ה-GPS האמריקאי והרוסי (בעל השם GLONASS). עוד נתון מפתיע במיוחד הוא מחיר המכשיר 1,999¥ (310$) שהם כ-1100 שקלים, מחיר זול לכל הדעות למפרט המפלצתי שמציע המכשיר. בנוסף מציינים נציגי החברה כי צפויה להגיע גירסא זולה אף יותר של המכשיר בעלת מעבד במהירות 1.2GHz.

ה-MIUI מריץ את גירסאת אנדרואיד 2.3.5 (Gingerbread) עם ממשק ה-MIUI מעל, והוא יגיע גם עם Bootloader פתוח שלמשתמשים תהיה היכולת להחליף את מערכת ההפעלה במכשיר ככל שיחפצו. מי שעוד לא הכיר את רום ה-MIUI, וידאו הדגמה בהמשך.  (מקור)

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.