בקיץ האחרון שמענו על Pressy, פרויקט Kickstarter מוצלח המציג לחצן זעיר שמיועד למכשירי אנדרואיד ומאפשר שליטה מהירה על פעולות נפוצות בסמארטפון. במהלך הזמן שעבר מאז התבשרנו גם על Kuai Anniu, פרויקט דומה המוצע למימון ההמונים בסין. בסוף השבוע האחרון נוסף עוד לחצן למשפחה: MiKey, לחצן שליטה מהירה לאנדרואיד מבית היצרנית הסינית Xiaomi.

מה מציע לחצן השליטה החדש? בדומה ללחצנים האחרים הוא מיועד להיכנס לשקע האוזניות ומאפשר לקבוע הפעלת תכונות או אפליקציות בסמארטפון באמצעות מספר לחיצות שקבענו מראש. אם לדוגמה נרצה לשלוח SMS, נוכל להגדיר שמסך כתיבת ההודעות יפתח לאחר 2 לחיצות קצרות על הלחצן. באופן דומה נוכל להפעיל גם אפליקציות שונות.

תפקודו של ה-MiKey דומה ללחצנים האחרים במשפחה, ומסתבר שגם הצורה החיצונית מזכירה מאוד את ה-Kuai Anniu הסיני. בעוד שה-Pressy תוכנן להתחבר למחזיק מפתחות כשהוא לא נמצא בשימוש, הלחצנים הסיניים נועדו להיות תלויים על כבל האוזניות כשהם לא בשימוש.

Xiaomi-MiKey-copies-Pressy
Pressy הישראלי מול MiKey

חיקוי מדוייק או רק צירוף מקרים? בתגובה לפניית אתר Tech in Asia השיבו גורמים ב-Xiaomi כי מדובר בעיצוב אישי שלהם, כצפוי. נמרוד בק, ממפתחי Pressy, טרם הגיב בהקשר ל-MiKey, אך הזהיר בעבר כי ינקוט בצעדים משפטיים כלפי חיקויים אחרים.

אחד המאפיינים הבודדים שמייחדים את ה-MiKey על פני המתחרים, הוא תג המחיר הנמוך משמעותית: החל מה-8 באפריל (מועד יציאתו של ה-MiKey לשוק) תשלמו $0.79 ליחידה, בעוד שמחירו של ה-Pressy, לדוגמה, עומד על $27. אולי עבור הצרכנים מדובר בתחרות חיובית ובבשורות טובות. אנו די בטוחים כי המתחרים לא כל כך תומכים ברעיון ויהיה מעניין להמשיך לעקוב אחרי "קרב הלחצנים".

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.