בכיר משאומי (Xiaomi) לין בין (Lin Bin) ואחד ממייסדיה, העלה לחשבונו ברשת החברתית הסינית וויבו (Weibo) תצלום ובו צידו האחורי של מכשיר טלפון חכם חדש המצויד בעדשת מצלמה באיכות 48 מגה-פיקסל. ״אני משתמש בו כבר כמה שבועות והוא לא רע״, כתב לין, לצד הבטחה כי המכשיר ייחשף  במהלך חודש ינואר בשנה הבאה.

אם אכן ייחשף במועד זה, עשוי המכשיר החדש של שאומי לככב לפחות למשך זמן מה כטלפון החכם בעל החיישן הגדול ביותר בתעשייה. המתחרה היחיד שקרוב אליו הוא דגם ה-Mate 20 Pro של וואווי (Huawei) המצויד בעדשת מצלמה באיכות 40 מגה-פיקסל. דגם ה-1020 PureView הקלסי של נוקיה (Nokia) התהדר בחיישן באיכות 41 מגה-פיקסל, אך הוא כבר מזמן הוסר ממדפי החנויות ואיננו רלוונטי עוד. נוקיה צפויה להכריז בקרוב על דגמים חדשים הנושאים את שם המותג PureView, אך טרם ברור אילו מצלמות תשלב בדגמים החדשים. גם היצרנית הקטנה יחסית יומדיגי (UmiDigi) צפויה לחשוף מכשיר בעל מסך 48 מגה-פיקסל, אך לא בטוח שתספיק להשיק אותו לפני שאומי.

שאומי איננה מייצרת את חיישני הצילום בעצמה, כך שמדובר כנראה בחיישן הצילום עליו הכריזה זה מכבר סוני. שאלה נוספת היא האם שאומי תסתפק בחיישן מצלמה יחיד, בטענה כי חיישן באיכות כה גבוהה יוכל להספיק למגוון רחב מאוד של מצבים וצרכים, אלא תשלב אותו כחלק ממערך של עוד שניים או שלושה חיישנים – כפי שנעשה כמעט לסטנדרט בתעשייה.