החברה הסינית Xiaomi, האחראית בין היתר על פיתוח רום ה-MIUI הפופולרי זוכה לאהדת הקהל בעיקר בשל פשטות השימוש במערכת שלה בזכות עיצוב בסיסי ונוח.

מלבד מכשירי החברה, הרום שלה מותאם למגוון גדול של מכשירים אחרים להתקנה עצמאית, תהליך שדורש גם הבנה טכנית מעט יותר מעמיקה ולא כל המשתמשים מעוניינים לקחת את הסיכון הכרוך בכך הכולל פריצה (Root) של המכשיר. אבל אל דאגה: החברה הודיעה העל השקת ה-MIUI Express, לאנצ'ר (משגר) לאנדרואיד המספק את אותו המראה למכשירכם בלי התעסקות מסובכת.

הלאנצ'ר זמין כעת להורדה בגרסת בטא ראשונה, אשר בשונה מהקיים כבר בחנות האנדרואיד הוא כולל את כל חבילת היישומים עם המגוון הגדול של יישומי החברה, ומחליף לא רק את מראה המערכת אלא גם את יישום החייגן, המצלמה, מזג האוויר, ה-SMS, נעילת המסך ועוד.

השינוי המהותי אותו ירגישו המשתמשים הוא החוסר במגירת האפליקציות, שכן כידוע, רום ה-MIUI מזכיר למדי את מראה של מערכת ה-iOS ולכן כל יישומי המשתמש נמצאים על מסכי הבית, אבל הוא כן תומך בשאר מאפייני האנדרואיד כמו ווידג'טים וכפתורים ווירטואליים ועוד .

MIUI Express כולל גם גישה לשירותי הענן של החברה, Mi Cloud, חנות האפליקציות ואפשרויות התאמה רבות של ממשק המשתמש. אם החלטתם לנסות את הלאנצ'ר, אל תתפלאו אם גיליתם ערבוב של אנגלית וסינית וגם אתר החברה עדיין לא תורגם לאנגלית, אך גם הסיכון בהתקנה הוא נמוך שכן מדובר בהתקנת קובץ APK שניתן תמיד להסיר.

Xiaomi דורשים מכשיר עם זיכרון של 1GB של RAM, אחסון של 80MB לפחות ומערכת אנדרואיד 4.0 ומעלה כדי להריץ את הלאנצ'ר. אם החלטתם לנסות, הלינק להורדה נמצא כאן.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.