יצרנית המכשירים שאומי (Xiaomi) שזה עתה השיקה את ה-Redmi Note 2, חשפה היום את ממשק מערכת ההפעלה מתוצרתה, ה-MIUI בגרסה 7. הגרסה החדשה מבטיחה שיפור בביצועים, חיי סוללה ארוכים יותר וגם עוד מספר פיצ’רים חבבים.

מבין החידושים, שאומי שילבה כוחות עם Opera והטמיעה את Opera Max המסוגל לחסוך בנתונים על ידי דחיסה ומנגנוני קאש, כך שהיא מבטיחה כי יישומים כמו YouTube, Instegram, דפדפן הכרום ועוד, ייזללו בין 20 ל-50 אחוז פחות נתונים. בנוסף ישנו מצב ילדים (Child Mode) המגביל את הגישה להודעות או מיילים ומאפשר להורים לשלוט על האפליקציות שיפעילו הילדים כמו גם על גישה לתפריטים מסוימים. מפתחים יוכלו לעצב ערכות נושא למערכת בלי צורך לדעת קוד, ניתן גם יהיה להגדיר כי שעון ה-Mi Band ישתיק את הטלפון אוטומטי בזמן שאנו ישנים וכן נוספה מערכת המכונה Visual IVR המאפשרת למשתמש להגיב למערכות קוליות אוטומטיות דרך תפריט ויזואלי על צג הטלפון, אפשרות הפעילה כרגע רק בהודו.

שאומי עשתה מאמץ גדול בכל הקשור לאופטימיזציה של מערכת ההפעלה על מכשיריה השונים, ואת זה ניתן יהיה להרגיש בפתיחת אפליקציות, חיי הסוללה והביצועים הכלליים של המכשיר. לדבריה, בוצע שינוי באופן שבו המערכת נטענת וכי זמן הטעינה הראשוני קוצר בשליש וישנה גם מערכת המאפשרת להפעיל את המעבד במצב טורבו במשימות מסוימות. באופן כללי, משתמשים ירגישו עד כ-25 אחוז חסכון בסוללה ו-30 אחוז שיפור בזמן התגובה.

קרא עוד:  שאומי רשמה פטנט על מכשיר מתקפל עם חמש מצלמות נשלפות

MIUI 7 תהיה זמינה בשבוע הבא להורדה למכשירי Redmi 1S, Redmi 2, Mi 3/4/4i ו-Redmi Note 3G/4G, בגרסת מפתחים, וכי ההשקה הגלובלית צפויה להתרחש בהמשך השנה. מה שלא ברור הוא מהי גרסת האנדרואיד שעליה היא מבססת את הממשק המחדש.

וידאו: הבדל בביצועים בין גרסה 6 ל-7

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.