לפני מעט פחות משנה רכשה שאומי (Xiaomi) את יצרנית הטלפונים החכמים מייטו (Meitu). כעת מפרסמת החברה פרטים נוספים על האופן בו המיזוג ייצא לפועל: מותג מייטו עומד ככל הנראה להימחק, ובמוקמו תציג החברה סדרה חדשה של מכשירים תחת המיתוג CC, שמשמעותו ״Cool & Creative״.

בכדי לבדל את הסדרה הזו מיתר מכשירי שאומי, טוענים בחברה כי תהליך עיצוב המכשירים יופקד בידי צוות נפרד של 90 איש, בוגרי מוסדות ללימודי עיצוב ואופנה. העדיפות הראשונה של צוות זה תהיה פיתוח מכשירים מרשימים מבחינה אסתטית – אולי רמיזה לכך שמבחינות אחרות (כמו מפרט החומרה) אין סיבה לצפות למכשירים פורצי דרך מסדרת CC.

בנוסף, מאחר ולפי שאומי משתמשים צעירים ״אוהבים להיראות ולהישמע, לצלם תמונות ולשתף את יופיים עם כולם״, יתבלטו מכשירי CC במערכות בינה מלאכותית לליטוש ושיפור הצילומים, תוך שילוב יכולות תוכנה וחומרה לצורך צילום תמונות מרשימות במיוחד.

במסגרת ההכרזה על מותג CC, לא התייחסה שאומי כלל למכשירים ספציפיים שיושקו תחת המותג. אולם לפי דיווחים קודמים, הדגם הראשון שיגיע לחנויות צפוי להיות ה-CC9, מכשיר טלפון חכם בעל מצלמה ממונעת המסתובבת מצידו האחורי של המכשיר לצידו הקדמי, ובכך חוסכת את הצורך במצלמת סלפי (ובמגרעת). תצלומים של המכשיר כבר הודלפו לרשת והוא אף עבר לאחרונה את בדיקות הבטיחות הנדרשות על ידי הרשויות בסין, אולם תאריך יציאה רשמי עבורו טרם פורסם.