חברת שאומי (Xiaomi) השיקה סוללת גיבוי נוספת לצי סוללות שלה, רביעית במספר, והיא מכונה על ידה Xiaomi Mi Power Bank Pro. היא אמנם חצי מגודל סוללת הגיבוי האחרונה שהשיקה בהספק של 20,000mAh, אבל גם מספקת הספק נמוך יותר של 10,000mAh והחידוש האמיתי שלה נובע מהעובדה שהיא הראשונה שלא מכילה מחבר טעינה של מיקרו USB אלא שקע בתקן USB-C, שהולך וחודר לשוק ותומך בטעינה מהירה יותר ובדיוק מקרי להשקתם של מכשירי ה-Mi 5.

הסוללה מכילה שני חיבורי Type-A רגילים שמסוגלים להטעין במקביל, ותומכת בכניסות ויציאות מתח וזרם של 12V 1.5A, 9V 2A, או 5V 2A, זאת במידה והמכשיר תומך בהטענה מהירה Quick Charge 2.0. בנוסף היא מסוגלת להטעין אביזרים כמו אוזניות בלוטות' וצמידי כושר, שדורשים מתח יחסית נמוך, דבר שרוב סוללות הגיבוי לא מסוגלות לספק וכדי להיכנס למצב הטענה נמוכה, יש ללחוץ פעמיים על כפתור ההפעלה של הסוללה.

שאומי טוענת שהסוללה עצמה נטענת בכ-6 שעות, אבל מספקת גם מטען 18W שאמור לטעון אותה ב-40 אחוז פחות מהזמן ולהגיע לזמן הטענה של 3 וחצי שעות בלבד. באמצעות סוללה מלאה, אומרת החברה, ניתן לטעון מכשיר אייפון 6 ארבע פעמים שלמות, מכשיר Mi Note פעמיים ואייפד מיני פעם וחצי.

הסוללה מגיעה עם מתאם Type-C למיקרו USB כך שניתן לטעון באמצעותה מכשירים שעדיין לא מצויידים בתקן החדש. היא מכילה גוף אלומיניום ושורה של מנגנוני הגנה של מתח חשמלי, ומחירה יעמוד על 23 דולרים בלבד (בסין). המאמצים המוקדמים יאלצו להיפרד מ-49.99 דולר.