שאומי (Xiaomi) הכריזה היום בבוקר שעון ישראל, על טלפון הדגל החדש שלה Xiaomi Mi 6 (שאומי מי 6) עם מסך IPS בגודל 5.15 אינץ' וברזולוציית FHD. המכשיר הוא מהראשונים שמוכרזים עם מעבד ה-Snapdragon 835 החדש של קוואלקום (Qualcomm) לאחר שסמסונג (Samsung) הייתה הראשונה לעשות זאת עם מכשירי ה-Galaxy S8 (גלקסי אס 8).

העיצוב של Mi 6 מוגדר על ידי החברה כתלת-ממדי: שלד ממתכת אל חלד שעטוף מכל ארבעת הכיוונים בזכוכית בסגנון 3D, והוא מגיע בעובי של 7.45 מ"מ בלבד.

כאמור, המכשיר מבוסס על מעבד שמונה הליבות החדש של קוולאלקום, שארבע ליבותיו המהירות יותר יכולות להגיע למהירות מרבית של 2.45 ג'יגה-הרץ. הוא מלווה בשבב הגרפי Adreno 540, והוא מגיע עם 6 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה ועם 64/128 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון מובנה. המסך שלו, לפי החברה, יודע להתאים את עצמו לתנאי השטח עם בהירות מרבית של 600 ניט, ובהירות מינימלית שיכולה להגיע לניט אחד בלבד בשעות הלילה כשרוצים להימנע מתאורה שיכולה להזיק לעיניים, וכל זאת מבלי לגרום לירידה באיכות התמונה שיכולה מצידה לגרום לאי נעימות בעת הצפייה.

Mi 6 מגיע עם שתי מצלמות 12 מגה-פיקסל מאחור, ומדובר במערך מעניין, כי אחת מהן מצוידת בעדשה טלפוטו שמספקת בין השאר זום אופטי של x2. השנייה מציעה עדשת זווית רחבה, f/1.8, וכן מייצב תמונה אופטי על ארבעה צירי תנועה, והיא מלווה חיישן כפול גוונים. צמדי המצלמות הזה יכול לצלם סרטוני וידאו באיכות של 4K. המצלמה הקדמית היא בגודל של 8 מגה-פיקסל.

Mi 6 בישראל?

המכשיר מגיע עם סוללת 3,350 מילי-אמפר/שעה עם תמיכה בטעינה מהירה. מבחינת קישוריות הוא תומך בבלוטות' 5.0, ב-WiFi 802.11ac, וגם תמיכה מלאה ב-NFC. הוא מציע גם חיישן טביעת אצבע מתחת למסך, והוא אחד הראשונים לעשות זאת. יש גם רמקולים סטריאופונים ומחבר USB-C. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד 7.1.1 היישר מהקופסה שמעליה ממשק ה-MIUI המעודכן ביותר.

מכירה מוקדמת מוגבלת של המכשירים החדשים תתחיל כבר מחר בסין, וב-28 בחודש תתחיל שאומי להציע את המכשיר למכירה כללית באתר שלה וב-72 החנויות של ברחבי מדינת הענק. בחודשים לאחר מכן הם יגיעו גם לשאל העולם, שלפי היבואנית הרשמית בארץ, המילטון, ישראל תהיה אחת המדינות הראשונות בה יושק המכשיר על ידי יבואן רשמי. שאומי, בצעד מעניין, אף הודתה במהלך הטקס ליבואניות הרשמיות במספר מדינות, כולל המילטון בישראל.

המחירים? כ-365 דולר עבור גרסת ה-64 ג'יגה-בייט, כ-420 דולר עבור גרסת ה-128 ג'יגה-בייט, ועבור גרסה של גוף קרמי ולא זכוכית עם טבעות זהב באיכות 18 קארט מסביב למצלמות, ועם 128 ג'יגה-בייט, המחיר יהיה כ-440 דולר. הצבעים: שחור, לבן וכחול/סגול. בינתיים הוא מוצע במסגרת מכירה מוקדמת בקצת יותר מ-450 דולר.