שאומי (Xiaomi) הודיעה כי החל ב-1 ביולי היא תפסיק להפיץ גרסאות בטא של המהדורה הגלובלית של MIUI, מערכת ההפעלה שלה המבוססת על מערכת ההפעלה של גוגל (Google), ונמצאת כיום בדור העשירי שלה. החל מאותו תאריך החברה תפיץ גרסאות יציבות בלבד לטלפונים השונים שלה, כשזכור עבור כל טלפון נתמך יש מהדורה מוגדרת ומסוימת משלו.

הסיבה העיקרית לבחירה הזו היא שלאור העובדה ששאומי מציעה תמיכה חזקה מאוד אחורה עבור הטלפונים שלה, נוצר עומס רב על המערכת בגין הצורך לתמוך בגרסאות בטא רבות מאוד, ובחברה מעדיפים למקד את המשאבים הללו בעבודה על גרסאות יציבות.

"ככל שדגמים רבים יותר של מכשירי Mi הגיעו לשוק, יותר ויותר משתמשים החלו להשתמש בבטא הגלובלית של MIUI על בסיס יום יומי בטלפונים הראשיים שלהם. אבל זו לא הייתה המטרה – המטרה הייתה שהמשתמשים המנוסים יותר ינסו את התוכנה החדשה ויספקו הצעות ומשוב", נכתב בהודעה.

בנוסף, לאור היקף השימוש והשנים הרבות שכבר MIUI נמצאת בשוק, טוענים אנשי החברה שהמשתמשים דורשים בדיקות קפדניות ומקיפות יותר של הגרסה היציבה של מערכת ההפעלה. מכיוון שכך ההחלטה הייתה אכן להתמקד בכך – לחדד ולבדוק יותר טוב את הגרסאות הגלובליות השונות שמושקות עבור מכשירי החברה.

ההודעה בבלוג החברה אינה מזכירה את הגרסה הסינית, הראשית, של MIUI והיא כנראה תמשיך להיות מופצת כבטא, כל גרסה למכשיר שלה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.