שאומי (Xiaomi) חשפה באופן רשמי את MIUI 12, הגרסה הבאה לממשק אותו מתקינה החברה בטלפונים שלה. מדובר בשדרוג ויזואלי מקיף למדי, כאשר כמעט כל התפריטים, הצלמיות והכפתורים יקבלו עיצוב 'שטוח' ומינימליסטי שמזכיר לא מעט את הסגנון של ממשק One UI מבית סמסונג (Samsung). כמובן שלא חסרים גם גימיקים גרפיים, כולל אנימציות חדשות לפתיחה וסגירה של אפליקציות.

MIUI 12 officially announced

ל-MIUI 12 יש גם 'מצב אפל' חדש, שאמור להפוך טקסטים לקריאים יותר בשעות החשכה ולהקל על העיניים. מערכת ההפעלה תתמוך בהצגת חלק מהאפליקציות בתוך חלונות צפים שאותם ניתן להציג מעל אפליקציות אחרות, בעוד שממשק המחוות יאמץ באופן כללי את זה של גוגל (Google) למעבר מהיר בין אפליקציות וחזרה לעמוד הבית.

בנוגע לפרטיות, מציגה שאומי מנגנון בינה מלאכותית שאמור לנתח את התנהגות האפליקציות ולהתריע בפני המשתמש על אפליקציות שעושות שימוש מוגזם בהרשאות שניתנו להן. בנוסף, תתמוך המערכת בפרוטוקול אבטחה חדשה שאמור למנוע מאפליקציות חשודות גישה למידע אישי ורגיש. לסובלים מלקות שמעה, תציע MIUI 12 תמיכה בתמלול בזמן אמת של השיחה ואפשרות לבחירת מענה מבין מספר אפשרויות – רק בסינית, בינתיים.

MIUI 12 officially announced

גרסה חדשה של אפליקציית הבריאות, Mi Health, תספק המלצות ומידע על תכניות כושר ופעילות ספורטיבית. היא גם תנטר שינה, אם כי לצורך כך תידרש פעולה שקיים ספק מסוים לגבי בריאותה: הנחת המכשיר מתחת לכרית לאורך כל הלילה.

בחברה יחלו בתוכנית בטא ל-MIUI בחודש יוני הקרוב, כאשר המכשירים הראשונים סדרת Mi 10 הכוללת את Mi 10, Mi 10 Pro, דגם Mi 9 Pro, סדרת K30 לרבות K30 Pro, וסדרת K20. בהמשך היא תגיע גם לדגמי Mi Mix 3, 2s, כל סדרת CC9, דגמי Note 7, Note 7 וגם Redmi 7, 7A.