נעליים חכמות של שאומי

תחום הכושר לא זר לגמרי לשאומי (Xiaomi) והחברה נחלה הצלחה עם צמידי הכושר החכמים שלה, כשמכרה יותר מ-6 מליון צמידי Mi Band ברחבי העולם. עתה החברה מרחיבה את תחום המחשוב הלביש, ומכריזה על שיתוף פעולה עם יצרנית הנעליים הסינית לי-נינג (Li-Ning) להשקה משותפת של נעליים חכמות.

שאומי תייצר את החיישנים עבור נעליים שיושקו תחת המותג Li-Ning Smart. החיישן, שימוקם במרכז הנעל, יכלול מד צעדים (פדומטר), מד תאוצה ומד לחץ – ויחדיו החיישנים יכולים לקבוע האם הלובש הולך או רץ, וכן את עצימות האימון, ומכך להסיק מהו קצב שרפת הקלוריות וכדומה. הנתונים הללו יועברו ליישום קנייני המותקן בטלפון החכם על ידי שימוש בבלוטות'. הסוללה של החיישן מספיקה, לדברי החברה, ליותר משנה של שימוש. החיישן החכם בנעל עמיד בפני מים, זיעה וכמובן זעזועים.

הנעליים החכמות מתומחרות במחיר של 199 ו-399 יואן, או 150 ו-250 שקל בהתאמה, הן מגיעות במגוון צבעים מכירת הנעליים תחל בסין 20 ליולי וכרגע לא ידוע האם שאומי או Li-Ning מתכוונות להשיק את הנעליים בשווקים נוספים, אם כי אין ספק שהן יהיו זמינות למכירה גם באתרי המכירות המקוונים כמו אלי-אקספרס (AliExpress) או איביי (eBay)..

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.