תחום מצלמות הרכב מציע מגוון לא קטן של מוצרים. אנחנו בעצמנו בדקנו את מצלמת שאומי הראשונה וגם השנייה שהוכרזה אשתקד הנחשבות לבין הפופולריות בתחום. כעת מגיעה מצלמה נוספת, 70mai שמה, התומכת לראשונה בפקודות קוליות. הנה מה שחשבנו עליה.

מצלמת 70MAI מגיעה מסין, זאת אחרי קמפיין מימון המונים מוצלח שהסתיים בחודש שעבר. החברה המפתחת, Banya Tech, היא כחלק ממערך האקוסיסטם של שאומי (Xiaomi Mi ecosystem), שזה בעיקר חותמת לאיכות המוצר ורמת גימור גבוהה. אה, וגם מחיר נגיש שזה חשוב לא פחות.

המצלמה נראית כמו צינור עגול וקצר. בחלקה הקדמי ממוקמת העדשה שבתוכה חיישן IMX323 מבית סוני (Sony), ובדופן ימין כפתור הפעלה עם נורית חיווי המשתנה בהתאם לפעולה שלה. בדופן ימין נמצא חיבור החשמל מסוג mini-USB וכן חריץ לכרטיס זיכרון מסוג microSD הנתמך עד לנפח של 64 גיגה-בייט.

בחלק העליון של 70MAI ישנו תופסן עם בורג המאפשר לכוון את זווית הצילום וכן מדבקה המיועד להיצמד לשמשת הרכב. בהתאם להוראות הדבקנו מדבקה שקופה לשמשה, ואליה את המצלמה. את כבל ה-USB הארוך המסופק בערכה העברנו את הכבל היישר לכניסת חיבור החשמלי של הרכב (המצת) והשתמשנו במטען לרכב המסופק כדי להפעיל את המצלמה.

דבר אל המצלמה

לפני קצת יותר משנה 70MAI החלה את דרכה כפרויקט מימון המונים שמומן בהצלחה. ההבטחה של החברה היא מצלמת רכב קלה לתפעול, זאת למרות כי אין לה כל צג כפי שלרוב נהוג במצלמות מסוג זה. התפעול שלה מתבצע באמצעות אפליקציה לטלפון החכם המתחברת בקישוריות WiFi או באמצעות פקודות קוליות.

קרא עוד:  המילטון הוסיפה את Redmi Note 8 לרשימת שאומי בישראל

המצלמה מגיעה בשתי מהדורות. האחת סינית, זו שנמצאת אצלנו בסקירה, והשנייה אנגלית אשר נמכרת ישירות דרך אתר Indiegogo. בשל כך, לא התעמקנו ביכולות הפקודות הקוליות שלה, אבל נציין כי אלו מאפשרים לבקש מהמצלמה ללכוד תמונה, להקליט וידאו או לצלם וידאו ללא קול. מצד שני, לא ברור לנו מדוע זקוקים לפקודות קוליות במצלמה שכזו, במיוחד שהיא מיועדת לצלם כל זמן שהרכב מונע. כדי להפוך אותה לקצת יותר ידידותית, התקנו גרסת קושחה המספקת תרגום באנגלית במקום בסינית, אבל עדיין לא יכולנו להשתמש בפקודות הקוליות.

Image result for 70MAI

כך או כך, אנחנו עבדו עם האפליקציה כמו שהיא והיא תומכת באנגלית מלאה. לאחר הורדה מחנות האפליקציות, יצרנו חשבון ובוצע התחברות ראשונה. בהגדרות האפליקציה ניתן לצפות בוידאו בזמן אמת, להוריד את הסרטונים לטלפון בציר הזמן ולשתף אם נרצה.

ישנן הגדרות נוספות כמו תאריך והשעה המוטמעים בסרט, קביעת איכות הוידאו, הגדרת עוצמת הרמקול או ביטולו, וגם שינוי רגישות חיישן התנועה (G-sensor). חיישן זה נועד לזהות מקרה של תאונה, ולשמור את קובץ הסרטון בתיקייה נפרדת על מנת שלא יימחק.

אחרי שהגדרנו את הנדרש, לא ראינו עוד צורך לשנות פרטים. כך בכל התנעה של הרכב, המצלמה מתחילה לצלם באופן אוטומטי ללא צורך בלחיצה על כפתור או שינוי הגדרה. גם מי שלא מעוניין, לא ממש חייב להשתמש באפליקציה והמצלמה תפעל בהגדרות ברירת המחדל שלה.

קרא עוד:  הפתעה: מיקרוסופט הציגה טלפון מתקפל מבוסס אנדרואיד

וידאו איכותי

איכות הוידאו של 70MAI הוא Full HD, וככזה הוא מאפשר לצפות בפרטים בתמונה, בעיקר זוהי לוחית הרישוי של הרכב שמלפננו או בצדדים. אנחנו השתמשנו עם המצלמה במשך שבועיים, ביום ובלילה ובחנו את הסרטונים. על פניו נראה כי איכות התמונה טובה מאוד, והיא בהחלט מספקת לשימוש הבסיסי של המצלמה.

את המצלמה עדיף למקם במרכז השמשה, אולם אנחנו מיקמנו אותה בצד ימין של הרכב בשל קושי מסויים במבנה הרכב. למרות זאת, היא הצליחה להציג תמונה רחבה מאוד וכפי שאפשר לראות בסרטון שצילמנו דרכה בהמשך – האיכות טובה מאוד.

השורה התחתונה

אם לא נתעלם לרגע מיכולות הפקודות הקוליות, מצלמת 70MAI היא מצלמה דיי סטנדרטית, שאמנם מגיעה עם מפרט איכותי וזווית צילום גדולה, אבל אין לה חידוש יוצא דופן, כלומר פרט לפקודות הקוליות. כן היא מספקת צילום איכותי והיא קטנה וקומפקטית.

אבל דבר לא פחות חשוב כאן הוא התמורה למחיר וזו מוצעת במחיר של 39.99 דולרים באתר GearBest שממנו קיבלנו אותה לסקירה והיא מוצעת במחיר דומה גם ב-AliExpress. בתרגום לשקלים זה 140 ש"ח, מחיר אטרקטיבי בהחלט גם בהשוואה למצלמות האחרות שיש כיום בשוק.

אם לא בא לכם לחכות כמה שבועות למשלוח של מצלמה לרכב אז ניתן לרכוש אותה במחיר של 199 שח כולל מע"מ ואספקה מהירה עד 48 שעות באתר KwikLy.