שואב אבקר רובוטי שיאומי

המילטון, נציגתה של שיאומי (Xiaomi) בישראל, הכריזה כי תחל בשיווק שני דגמים חדשים של שואבי אבק רובוטיים: Mi Robot Vacuum Mop ו-Robot Vacuum Mop Pro. שניהם דומים זה לזה בעיצובם ובתכונותיהם, בהן שילוב בין שואב אבק עוצמתי ומערכת אוטומטית לשטיפת הרצפה עם מיכל מים ייעודי.

שני הדגמים Mi Robot Vacuum Mop ו-Robot Vacuum Mop Pro גם מצוידים במערך חיישנים הסורק את מבנה הבית ומתכנן בהתאם מסלול ניקוי יעיל ככל האפשר תוך התחמקות ממכשולים, כאשר בדגם ה-Pro המערך מתקדם יותר וכולל עשרה חיישנים שונים ואלגוריתם משוכלל לקביעת מסלול העבודה. לשניהם גם חיבור Wifi המאפשר הפעלה ושליטה ברובוט באמצעות אפליקציית Mi Home, דרכה ניתן לתזמן הפעלה יומית, או לקבוע את עוצמת השאיבה. הרובוטים תומכים גם בהפעלה באמצעות פקודות קוליות דרך הסייעניות של גוגל (Google Assistant) ואלקסה של אמזון (Amazon Alexa).

באשר לסוללה ולזמן העבודה, לדגם Mi Robot Vacuum Mop סוללה בקיבולת 2,600 מיליאמפר/שעה, המספיקה לשעתיים רצופות של עבודה וניקיון דירה בגודל של עד 120 מטר. דגם Robot Vacuum Mop Pro מצויד בסוללה בנפח 3,200 מיליאמפר/שעה, המספיקה לניקוי דירה בגודל 180 מטר. בכל מקרה שני הדגמים מסוגלים למצוא את דרכם באופן עצמאי בחזרה לעמדת הטעינה כאשר הסוללה נחלשת, להיטען, ואז לחזור ולסיים את העבודה בדיוק מהנקודה שבה הפסיקו.

מחירו של דגם ה-Robot Vacuum Mop בישראל נקבע על 1,099 שקלים, בעוד שדגם Robot Vacuum Mop Pro עולה 1,599 שקלים.