בעוד שבסוני (Sony) שומרים את הקלפים קרוב לחזה בכל הנוגע ל-PlayStation 5 נראה כי במיקרוסופט (Microsoft) לא חוששים לגבי Xbox Series X. פרסום שהעלה פיל ספנסר , סגן נשיא חטיבת הגיימינג במיקרוסופט, חושף את המפרט העוצמתי של קונסולת הדור הבא של החברה.

לפי הפרסום בבלוג הקונסולה תצויד במעבד תוצרת AMD בארכיטקטורת Zen 2 ו-RDNA 2; כונן SSD לטעינה מהירה במיוחד ואפשרות Quick Resume המאפשרת להפעיל, להשהות ולחזור במהירות למספר משחקים במקביל.

Xbox Series X

ליכולת התאימות לאחור כבר נחשפנו. במיקרוסופט מוסיפים ומציגים את Smart Delivery שהיא אפשרות לרכוש משחק פעם אחת והוא יפעל על כל אחת מהקונסולות – Xbox One ו-Xbox Series X – תוך כדי ניצול מרבי של היכולות הגרפיות של כל קונסולה. הפעלת היכולת החדשה תלויה במפתחים ובמפיצות השונות, אך ספנסר התחייב כי כל המשחקים שיפותחו באולפני המשחקים של מיקרוסופט יתמכו ביכולת החדשה, לרבות Halo Infinite שצפוי לצאת בצמוד להשקת הקונסולה.

בתחום העיבוד הגרפי ה-Xbox Series X תכלול מעבד גרפי בעל כוח עיבוד של 12 טרה-פלופ עם תמיכה בטכנולוגיית Variable Rate Shading המאפשרת להעניק פירוט רב יותר לאלמנטים מסוימים בכל סצנה, יכולת DirectX Ray Tracing ליצירה של סביבות עם תאורה מציאותית יותר, תמיכה בקצב רענון של עד 120 הרץ וכן תמיכה בתקן HDMI 2.1 התומך בקצב רענון משתנה ועוד.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.