למרות שמיקרוסופט הצהירו אין ספור פעמיים כי עוד מוקדם לדבר על קונסולת האקס-בוקס (Xbox) הבאה, וכי השקת בקרי התנועה כמו הקינקט (Kinect) והמוב (Move) של סוני האריכו את מחזור-החיים של דור הקונסולת הנוכחי. אין זה מונע משמעות אודות הדור-הבא של קונסולת-המשחק להרים את ראשן.

נקמת המחסנית
והפעם שמועה חדשה שהגיע מתוך מגזין המשחקים MCV העוסק בצד-העסקי של תעשיית המשחקים, טוען כי קונסולת האקס-בוקס הבאה תושק ללא כונן אופטי, ה"מקור" סיפר ל-MCV כי משחקים יופצו בעיקר בצורה דיגיטלית דרך החנות המקוונת של מיקרוסופט, אך החברה תאפשר גם לרכוש משחקים על-גבי כרטיסי זיכרון, כן בדיוק כמו בימי המגאסון העליזים.

למרות שהדבר נשמע מופרך, אין ספק שיש לכך תקדים, בעולם המחשב-האישי – החלק הארי של מכירות המשחקים מבוצעים דרך פלטפורמות כמו Steam של וואלב או Origin של EA. אפילו ניתן למצוא חנויות-ייעודיות כמו GOG המאפשרות לרכוש משחקים נוסטלגים ישנים, שמכירתם הופסקה כבר מזמן בעלות נמוכה יחסית. גם בעולם הקונסולת ניתן לקחת את הפלייסטיישן ויטה, הקונסולה הניידת החדשה של סוני כדוגמא, וכי כל כותר שמשוחרר להפצה בחנות (פיזית) זמין לרכישה גם דרך החנות המקוונת של סוני ולהורדה ישירה אל המכשיר.

יהיה או לא יהיה
איננו יודעים כיצד להתייחס לשמועה הזאת. מצד אחד חשוב לזכור, כי קונסולה ניידית היא אינה קונסולה נייחת, בעוד בקונסולות ניידות נפחם של המשחקים עומד על ג'יגות בודדות, הרי שבנייחות משחקים שוקלים עשרות ג'יגות וכבר היום מופצים על דיסק Blu-Ray בנפח גבוה או על מספר דיסקים של DVD. בנוסף האפשרות של ההפצה הדיגיטלית מסתדרת לנו מצויין עם השמועה הקודמת שגרסה כי קונסולת האקס-בוקס הבאה לא תאפשר לשחק במשחקים משומשים. מצד שני קיים המודל של Steam שעובד מצויין על גבי המחשב-האישי כך שאיננו יכולים לשלול בוודאות את השמועה הזאת. מיקרוסופט מצידה שיגרה ל-MCV את התגובה הרגילה של החברה בה "אנו לא מגיבים על שמועות או השערות".

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.