ייאמר לזכות מיקרוסופט שאף קונסולת-משחק לא זכתה לעדכונים מהותיים כפי שזכתה ה-Xbox 360, ומדי שנה דואגת החברה להוציא עדכון גדול אשר מוסיף יכולות לקונסולה ומדי שנתיים מגיע עימו גם שינוי לממשק המשתמש.

העדכון הקרוב צפוי להיות מושק ב-6 לדצמבר, אז ממשק המשתמש של ה-Xbox 360 יקבל מתיחת פנים ויהיה מבוסס על ממשק אריחים של הענק מרדמונד הקרוי "מטרו". את ממשק המטרו היה ניתן למצוא תחילה בסמארטפונים המריצים את Windows Mobile, אך בעתיד הוא ייכלל אף ב-Windows 8, הגרסה הבאה של חלונות. הממשק תוכנן תחילה לעבוד עם קלט מבוסס מחוות מגע, לכן אין זה מפתיע שהחברה החליטה להמיר את הממשק גם אל הקונסולה המצליחה שלה אשר שנה שעברה קיבלה את בקר ה"קינקט"  – מצלמה ללכידת תנועה של המשתמש במרחב ללא צורך באביזרים נוספים.

מעבר לחווית השימוש האחידה בין המוצרים השונים של החברה, מתאפשר באמצעות ממשק המטרו לשלוט כמעט בכל פן של הקונסולה במחוות בלבד בסגנון הסרט "דוח מיוחד". הדבר שונה מהמצב כיום שלמרות שישנה התממשקות של בקר הקינקט עם השליטה בקונסולה,  הוא מוגבל לתפריט ייעודי המאפשר להפעיל משחקים ולגשת להגדרות בסיסיות של מצלמת הקינקט. כמו-כן כעת מורחבות יכולת הזיהוי הקולי של הקונסולה וניתן באמצעות פקודות קוליות להפעיל משחקים, לגשת לתפריטים השונים ולבצע חיפוש רוחבי בתוכן המצוי על-גבי הקונסולה ואצל ספקי התוכן השונים כמו חנות המשחקים המקוונת, חנות המדיה Zune וזאת באמצעות מנוע החיפוש בינג. בנוסף למתיחת-הפנים לו זוכה הממשק ויכולת השליטה המורחבות, מנויי הפרימיום Xbox Live יזכו לגיבוי של השמירות שלהם על-גבי הענן ותמיכה בשירות הזרמת הווידאו השיתופי YouTube, זאת בנוסף לשירותים אשר קיימים כבר היום כמו נטפליקס, Hulu, פייסבוק וטוויטר.

קרא עוד:  הוא כאן: מיקרוסופט עדכנה את Edge לגרסת ה-Chromium

אין ספק שהעדכון החדש יפיח קצת חיים חדשים בקונסולה המזדקנת של מיקרוסופט ונראה כי למרות שהיא בת חמש, במיקרוסופט לא מתכוונים להפסיק ולשפר אותה, בכל אופן עד צאת קונסולת ה-Xbox הבאה. (מקור)

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.