רק לפני כמה ימים פרסמנו באתר על שמועות חדשות לגבי קונסולת ה-Playstation הבאה מבית סוני שתכונה ככל הנראה Orbis, וכעת מגיעות אלינו שמועות חדשות על קונסולת ה-Xbox הבאה (שמכונה ברשת Xbox 720) של מיקרוסופט.

לפי מקור באתר VG247 נראה שמיקרוסופט מתכננת להשיק את קונסולת ה-Xbox 720 בתאריך די קרוב לזמן השקת הפלייסטיישן הבא, תקופת חג המולד בארה"ב של שנת 2013. הקונסולה, צפויה לכלול כונן Blu-Ray, (בניגוד לדיווחים הקודמים שטענו שהקונסולה כלל לא תכלול כונן אופטי) והחלק המפתיע הוא שהאתר טוען כי "כמה מקורות אישרו שלמכשיר יהיו שתי כרטיסים גרפיים, ממש כמו שני מחשבים שמודבקים יחד." אך אל תקפצו עדיין על השמועה האחרונה כי באתר ציינו שהם עדיין ממתינים לאישור סופי של המפרט הטכני. לפי מה שידוע כעת, שני הכרטיסים יהיו מקבילים לשני כרטיסי AMD מסדרת ה-7000, אך הם לא ישולבו במערך בשיטת CrossFire או- SLI כפי שהדבר נעשה במחשבים רגילים ששם שני השבבים אחראיים בתורם על הגרפיקה, אלא שכאן הם ישולבו בשיטה כזו ששתי היחידות יוכלו לעבוד באותו זמן באופן עצמאי, מה שיאפשר עבודה מקבילית. כמו כן דווח כי המעבד של המכשיר אשר יכלול 4 או 6 ליבות, כאשר ליבה אחת תהיה שמורה לבקר ה-Kinect שבינתיים נראה שיהיה מובנה בתוך המכשיר כסטנדרט וליבה אחת עבור פעילות בסיסית של מערכת ההפעלה.

עד כאן החדשות טובות, ואפשר לומר שאף מצוינות, אך יש גם כמה חדשות פחות משמחות: נראה שב-Xbox 720 יידרש חיבור קבוע לאינטרנט למניעת פירטיות, בדיוק כמו שבחברת המשחקים-Ubisoft ניסו לעשות בשיטת ה-DRM בעבר (ניהול זכויות דיגיטלי), אך נכשלו. כמו כן שתי החברות, סוני ומיקרוסופט ימנעו מאיתנו לשחק במשחקים משומשים ע"י קישור כל משחק שקנינו לחשבון אחד. ב-Playstation זה יבוצע ע"י רשת ה-PSN ואצל מיקרוסופט יעשה שימוש ברשת שלה הנקראת-Xbox Live. אז כל מה שקשור לפריצות, יהיה קשה יותר מבעבר ו