מה יהיה מחיר הקונסולה העתידית? קבוצת אנליסטים טוענת כי דור הקוסולות הבא של מיקרוסופט וסוני צפוי להימכר סביב $400. הערכות האנליסטים כי שתי הקונסולות ייחשפו כבר בכנס הגיימרים השנתי E3 שייערך בחודש יוני הקרוב וכי אנו נראה שיפור משמעותי בביצועים. “אנו מעריכים כי דור הקונסולות הבא יבוסס על חומרה “מהמדף”, יחד עם פיצ’רים שונים כמו זיהוי קולי משופר, חיישני תנועה (שילוב של בקר הקינקט בכל קונסולה) ויכולות מולטימדיה עשירות”, נאמר ב-
GameIndustry.biz.

“ארכיטקטורת PC בקונסולות (שבבי אינטל במקרה של ה-Xbox) צפויה להביא למספר יתרונות מאשר פיתוח מותאם אישית: תחילה, עקומת הלמידה למתכנתי התוכנה יהיה קצר יותר מאשר ללמוד טכנולוגיה חדשה. שנית, העלויות לייצור הם זולות יותר מאשר דור הקונסולות הקודם.”

איך המחיר ביחס לדור הקודם? תתפלאו אבל הוא זול יותר. דגם ה-PlayStation 3 הושק במחיר של $499 ו-$599. ה-Xbox 360 לעומת זאת יהיה ללא שינוי כשמיקרוסופט השיקה את הקונסולה במחיר של $399 אי שם בשנת 2005. כיום המחירים ירדו עוד יותר ולצד מבצעים שונים המחירים זולים מתמיד. הערכות כי ההשקה של הקונסולות צפויה להתרחש בחודש אוקטובר או נובמבר, לקראת תקופת החגים הנוצרית בארצות הברית.

בינתיים נינטנדו כבר החלה במכירת קנסולת ה-Wii U שהושקה לפני כחודשיים, ונמכרת בארה"ב במחיר של 299.99 דולרים, או בישראל במחיר מעט גבוה יותר.