שירותי ההזרמה (Streaming) בקונסולת האקסבוקס

הסלון כמרקחה: בלוג הטכנולוגייה TheVerge מדווח כי מיקרוסופט מתכוונת למכור את קונסולת האקסבוק 360 עם זיכרון פנימי בנפח של 4 ג'יגה-בייט ובקר לכידת התנועה קינקט (Kinect) במחיר של 99 דולר, שהם כ-380 שקלים. האותיות הקטנות הם כי המחיר מיועד ללקוחות חדשים תמורת התחייבות לשירות ה-Xbox Live Gold למשך שנתיים.

הקונסלה כמרכז בידור
התוכניות של הענקית מרדמונד לא יכולות להיות יותר ברורות, לאחרונה דיווח ה-Los Angeles Times כי משתמשי האקסבוקס מקדישים יותר זמן לצריכת תכנים מקוונים, כמו סרטים, סדרות ומוזיקה באמצעות הקונסולה מאשר הזמן שהם משתמשים בה למשחקים, כך הצליחה מיקרוסופט במשימתה להפוך את קונסולת האקסבוקס 360 מקונסולת משחק המייועדת בעיקר לקהל הגיימרים למרכז בידור דיגיטלי המיועד לקהל הרחב.

שירותי ההזרמה (Streaming) בקונסולת האקסבוקס

 

המודל הסלולרי בקונסולת משחק
כאמור למחיר המסובסד תתלווה עלות נוספת של התחייבות לשירות ה-Xbox Live Gold למשך שנתיים בעלות חודשית של 15 דולר, השירות מאפשר גישה אל שירותי הזרמת הווידאו והמוזיקה של שלל חברות כמו Hulu, Netflix, HBO ועוד. בחישוב לטווח הארוך נמצא כי אין הוזלה כלל שכן קונסולת אקסבוקס עם בקר הקינקט נמכרת באמזון במחיר של 299 דולר, מנוי לשנתיים ניתן לרכוש בעלות של 120 דולר כך שמדובר בעלות סופית של 420 דולר, לעומת לקוחות שיבחרו במחיר "המסובסד" שמסתכם ב-459 דולר, סה"כ.

אך נראה שבאמצעות תג המחיר הנמוך הראשוני והעלות החודשית הנמוכה (אם כי הגבוהה לעומת לקוח שרוכש מנוי לשנתיים מראש), בחברה מקווים כי במחיר זה יוכלו לקסום למשקי בית אמריקנים שלא יכלו להרשות לעצמם לרכוש קונסולה במחיר מלא, ובעצם אם נכונה השמועה בחברה מעוניינים ליישם את מודל הסבסוד שקיים בעולם הסלולר ולהשליך אותו על עולם קונסולת המשחק מרכז בידור דיגיטלי.

קרא עוד:  המשחק Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint הוכרז, יגיע באוקטובר

כמו-כן העובדה שמיקרוסופט החליטה לכלול גם את בקר הקינקט מוכיחה כי היא מעוניינת לקסום באמצעות עסקה זו למשפחות ופחות ל"גיימרים" האדוקים ובאמצעות תג המחיר של 99 דולר אף מכוונת החברה להתחרות עם מזרימי-המדיה הזולים והספקים המתחרים כמו Apple TV וה-Boxee Box.

וידאו: חווית הבידור ב-Xbox 360

מיקרוסופט מפרה פטנטים של מוטורולה
אם אכן תציע מיקרוסופט את הדיל האמור בימים הקרובים, הרי שמדובר בעיתוי מעט בעייתי, שכן רק ביום רביעי האחרון פסק בית המשפט בגרמניה לטובת מוטורולה, בנוגע לתביעתה בה נטען כי מיקרוסופט משתמשת בפטנטים של מוטורולה בקונסולת האקסבוקס ובחלונות 7 והוציאה צו-מניעה המורה להפסיק את שיווקן ברחבי גרמניה.

בתגובה להחלטת בית המשפט מיקרוסופט תעביר את מטה ההפצה האירופאי שלה מגרמניה להולנד, שכן האחרונה אינה כפופה להחלטות בית המשפט הגרמני, בנוסף הודיעה החברה על כוונתה לערער על החלטת בית המשפט.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.