השם החם ביותר בתחום יישומי המדיה עובר מהפך: XBMC הודיעה כי היא מתכננת מיתוג מחדש של התוכנה הפופולרית ובגרסה הבאה שתושק היא תכונה Kodi.

לדברי המפתחים, השם XBMC מעולם לא היה שייך להם בשל העובדה כי הוא רשום על שם ה-Xbox Media Center כבר מזה 12 שנה, שלימים הפך לשם XBMC. למעשה, כיום לא ניתן להריץ את XBMC על קונסולת ה-Xbox החדשה, ובכלל היא כבר לא נגן מדיה בלבד אלא הרבה יותר. ניתן לקרוא חדשות, להריץ משחקים, להזרים מוזיקה ותכני וידאו ועוד. השם החדש Kodi Entertainment Center רשום באופן מסחרי וכסימן רשום, והתוספת Entertainment Center נועדה לסמן שלא מדובר רק בתכני מדיה, אלא כמרכז בידור כולל.

מאז 2002, עת התוכנה הושקה לראשונה, היא עברה לא מעט שינויים ושדרוגים וכיום היא זמינה למגוון רחב של מערכות הפעלה כמו Windows, לינוקס, OS X, אנדרואיד (Android) ועוד. היא מספקת ממשק ידידותי למשתמש המסוגל לסרוק את התכנים האישיים ולספק קטלוג מסודר של מוזיקה, וידאו, סרטים, תכני רשת ועוד. הקהילה הגדולה מפתחת תוספים עצמאיים המוסיפים נפח נוסף של שימושיות רבה.

השינוי לשם Kodi יתבצע כבר מגרסה 14 הקרובה. להורדה, באתר החברה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.