לנובו (Lenovo) הכריזה בתערוכת CES הנערכת בימים אלו בלאס-וגאס על ה-ThinkPad X1 Fold, מחשב נייד המצויד במסך OLED מתקפל שאותו הציגה עוד בשנה שעברה כדגם קונספט. זהו לטענת היצרנית "המחשב המתקפל הראשון בעולם", אם כי עדיין לא ברור מתי בדיוק יגיע למדפי החנויות. את המחיר לנובו דווקא מוכנה כבר לחשוף: החל מ-2,499 דולרים.

תמורת סכום זה יוכלו הרוכשים ליהנות ממחשב בתצורה יוצאת דופן ללא ספק: מסך בגודל 13.3 אינץ' וברזולוציה של 2048X1536 פיקסלים, המתקפל במרכזו. LG היא האחראית לייצורו של מסך זה, ובשתי החברות טוענים כי הודות למאמץ מחקר ופיתוח שארך לא פחות מארבע שנים, מדובר בתצוגה איכותית ואמינה.

Image result for ThinkPad X1 Fold

קיפול מסך ה-ThinkPad X1 Fold מאפשר עבודה במצבים שונים, החל מפריסת אפליקציות על המסך כולו (בדומה למחשב טאבלט), הפעלת שתי אפליקציות שונות בשני חצאי התצוגה, הצגת מקלדת ווירטואלית או לוח ציור על החלק התחתון. מקלדת אלחוטית חיצונית מסופקת לצד המחשב, וניתן גם להניח אותה על גבי חציו התחתון של המסך וכך להשתמש ב-X1 Fold כמחשב נייד רגיל.

באשר למפרט החומרה, שומרת לנובו על מעטה של מסתוריות ומוכנה רק להצהיר כי הוא מבוסס על "פלטפורמה חדשה מתוצרת אינטל" שטרם נחשפה באופן רשמי. אינטל בעצמה חשפה בתערוכה דגם קונספט גדול משמעותית עם מסך בגודל 17.3 אינץ', המהווה גרסה מתקדמת עוד יותר – אם כי בשלב זה מדובר באבטיפוס בלבד ולא ברור האם ומתי יוצע למכירה.

קרא עוד:  מבט לאחור: הטלפונים האלה היו אמורים להיות מושלמים בדבר אחד - ונכשלו בגדול